Aktualności

List Episkopatu Polski

 

LIST EPISKOPATU POLSKI

...

Plan kolędy 2017/2018

Kolęda w parafii MB Bolesnej w Mierzynie 2017/2018 rok:

 

...

I Komunia Św. - harmonogram spotkań

Uwaga! Rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ...

Rekolekcje młodzieżowe

Zapraszamy młodzież Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ...

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Wielkość tekstu


Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

30. Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - 30. Niedziela Zwykła - 2013-10-27

 

1.    NIEDZIELA:
Mierzyn: 7,oo; 9,oo;10,3o;12,oo; 13,3o;16,oo / dla dzieci /;18;oo; 19,3o - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8,3o.
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.
 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 7,oo; 18,oo - MSZA ŚWIĘTA
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18,oo
Biuro parafialne czynne codziennie  od godz. 17,oo.
 

3.  W  tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje: 

  Dzisiaj w kościołach których data konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość poświęcenia. Dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

  Jutro w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

   Kończy się, miesiąc modlitwy różańcowej. Starajmy się jednak odmawiać różaniec indywidualnie i w rodzinach, zawsze kiedy jest to możliwe . W naszym kościele nabożeństwo październikowe odprawiamy do czwartku: dla dzieci  o godz. 17.oo, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.3o, serdecznie zapraszamy.

    W piątek 1 listopada  uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele: godz.:7.oo; 9.oo; 16.oo; 18.oo;19.3o ; na cmentarzu w łączności z procesją żałobną o godzinie 10.3o .  Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
  W tym miejscu przypominamy wszystkim członkom wspólnoty  Nieustającego Różańca  o modlitwie z 1 na 2 dzień każdego miesiąca.

   W sobotę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte o godzinie:7.00; 10.00; 17.00; 18.00; 19.30, od tego dnia przedstawiamy Bogu w specjalnej modlitwie wypominkowej zmarłych których Kochani polecacie Miłosierdziu Boga Wszechmocnego. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii w biurze parafialnym bądź na tacę. Jeżeli ktoś ma takie życzenie proszę również zaznaczyć, w jakim dniu , czy dniach chcecie Kochani, aby zostały przywoływane imiona zmarłych podczas nabożeństwa wypominkowego sprawowanego przez cały miesiąc listopad, w naszym kościele o godzinie 17.3o. Pamiętajmy o uporządkowaniu mogił. Informujemy, że w listopadzie w każdą niedzielę na cmentarzu przy krzyżu, o godzinie 15,oo, Koronką do Miłosierdzia Bożego modlić się będziemy za zmarłych. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

   Także w sobotę 2 listopada przed południem, odwiedzimy chorych naszej parafii. Ten dzień jest również  pierwszą sobotą miesiąca – to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi, na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.oo; zmiana tajemnic różańca świętego we wspólnocie  Żywego Różańca, podczas liturgii kolejne nabożeństwo  I sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP.

   Zachęcamy wszystkich Rodziców aby Wasze dzieci  wzięły udział w Balu Wszystkich Świętych. Odbędzie się on 31 października, w czwartek, początek o godz. 16,oo w stołówce Szkoły Podstawowej… Jest to inicjatywa przeciw bardzo niebezpiecznym okultystycznym, demonicznym i pogańskim imprezom  tzw. Halloween

  W dniu 31 października w piątek; zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 21,oo w intencji wynagradzającej Bogu grzechy okultyzmu popełniane w nocy z 31 października na 1 listopada. 

   We wtorek 29 i w środę 30 października po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.3o projekcja filmu Cristiada, zapraszamy i zachęcamy. Czynimy to  przed przybyciem, 9 listopada relikwii błogosławionego Jose Luis Sachnez del Rio.

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny….

 

6.  Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.
    
Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Z naszej foto-galerii

Pobierz pliki

ParafiaMierzyn na:

       

Seminarium Charyzmatyczne

Polecamy

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne
 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85

czynne w dni powszednie od godz. 17:00

w okresie kolędy biuro czynne po Mszy Św. wieczornej!