Aktualności

Błogosławieństwo kierowców i pojazdów

W najbliższy wtorek, 25 lipca, czcimy św. Krzysztofa, ...

Imieniny ks. Krzysztofa

We wtorek 25 lipca przypadają Imieniny ...

Modlitwa człowieka mobilnego...

 

 

 kliknij powyżej

 

Jak co roku przed wakacjami ...

Boże Ciało w obiektywie

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z procesji Bożego ...

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Wielkość tekstu


Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

30. Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie - 30. Niedziela Zwykła - 2013-10-27

 

1.    NIEDZIELA:
Mierzyn: 7,oo; 9,oo;10,3o;12,oo; 13,3o;16,oo / dla dzieci /;18;oo; 19,3o - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8,3o.
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.
 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 7,oo; 18,oo - MSZA ŚWIĘTA
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18,oo
Biuro parafialne czynne codziennie  od godz. 17,oo.
 

3.  W  tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje: 

  Dzisiaj w kościołach których data konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość poświęcenia. Dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

  Jutro w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

   Kończy się, miesiąc modlitwy różańcowej. Starajmy się jednak odmawiać różaniec indywidualnie i w rodzinach, zawsze kiedy jest to możliwe . W naszym kościele nabożeństwo październikowe odprawiamy do czwartku: dla dzieci  o godz. 17.oo, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.3o, serdecznie zapraszamy.

    W piątek 1 listopada  uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele: godz.:7.oo; 9.oo; 16.oo; 18.oo;19.3o ; na cmentarzu w łączności z procesją żałobną o godzinie 10.3o .  Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
  W tym miejscu przypominamy wszystkim członkom wspólnoty  Nieustającego Różańca  o modlitwie z 1 na 2 dzień każdego miesiąca.

   W sobotę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte o godzinie:7.00; 10.00; 17.00; 18.00; 19.30, od tego dnia przedstawiamy Bogu w specjalnej modlitwie wypominkowej zmarłych których Kochani polecacie Miłosierdziu Boga Wszechmocnego. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii w biurze parafialnym bądź na tacę. Jeżeli ktoś ma takie życzenie proszę również zaznaczyć, w jakim dniu , czy dniach chcecie Kochani, aby zostały przywoływane imiona zmarłych podczas nabożeństwa wypominkowego sprawowanego przez cały miesiąc listopad, w naszym kościele o godzinie 17.3o. Pamiętajmy o uporządkowaniu mogił. Informujemy, że w listopadzie w każdą niedzielę na cmentarzu przy krzyżu, o godzinie 15,oo, Koronką do Miłosierdzia Bożego modlić się będziemy za zmarłych. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

   Także w sobotę 2 listopada przed południem, odwiedzimy chorych naszej parafii. Ten dzień jest również  pierwszą sobotą miesiąca – to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi, na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.oo; zmiana tajemnic różańca świętego we wspólnocie  Żywego Różańca, podczas liturgii kolejne nabożeństwo  I sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP.

   Zachęcamy wszystkich Rodziców aby Wasze dzieci  wzięły udział w Balu Wszystkich Świętych. Odbędzie się on 31 października, w czwartek, początek o godz. 16,oo w stołówce Szkoły Podstawowej… Jest to inicjatywa przeciw bardzo niebezpiecznym okultystycznym, demonicznym i pogańskim imprezom  tzw. Halloween

  W dniu 31 października w piątek; zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 21,oo w intencji wynagradzającej Bogu grzechy okultyzmu popełniane w nocy z 31 października na 1 listopada. 

   We wtorek 29 i w środę 30 października po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.3o projekcja filmu Cristiada, zapraszamy i zachęcamy. Czynimy to  przed przybyciem, 9 listopada relikwii błogosławionego Jose Luis Sachnez del Rio.

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny….

 

6.  Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.
    
Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Z naszej foto-galerii

ParafiaMierzyn na:

       

Seminarium Charyzmatyczne

Polecamy

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85

 
czynne w dni powszednie od godz. 17:00