Aktualności

List Episkopatu Polski

 

LIST EPISKOPATU POLSKI

...

Plan kolędy 2017/2018

Kolęda w parafii MB Bolesnej w Mierzynie 2017/2018 rok:

 

...

I Komunia Św. - harmonogram spotkań

Uwaga! Rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ...

Rekolekcje młodzieżowe

Zapraszamy młodzież Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ...

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Wielkość tekstu

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu - Wigilia Bożego Narodzenia - 2017-12-24

 

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
W czwartki o godz. 17.3o modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz o  powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

 

   DZISIAJ CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU - PRZYPADA WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIANE SĄ O GODZINIE 7:00; 9:00; 10:30; 12:00.

 

      Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy w niedzielę 24 grudnia  od Mszy Świętej, zwanej Pasterką. Wcześniej  w naszych domach i rodzinach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza bądź Mateusza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.   W tym dniu ze względu na niedzielę nie obowiązuje post ścisły, ale zachowajmy tradycję przeżywania Dnia Wigilijnego.   Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Pamiętajmy o tych, którzy z dala od naszych domów, będą modlitwą i życzliwą pamięcią tęsknić w tych szczególnych chwilach za nami.

 

Zapraszamy na Pasterkę:  o godz.19.3o / dla najmłodszych /; następnie o godz. : 21,oo, 22.oo i 24.oo.

 

   ZACHĘCAMY, ABY JAK NAJLEPIEJ PRZYGOTOWAĆ SIĘ DUCHOWO DO NADCHODZĄCYCH ŚWIĄT. SPOWIEDZI BĘDZIEMY SŁUCHAĆ W CZASIE REKOLEKCJI, RÓWNIEŻ PODCZAS RORAT I WIECZORNYCH MSZY ŚWIĘTYCH, ORAZ W PIĄTEK OD GODZ. 17.OO DO 19.OO A TAKŻE W SOBOTĘ OD GODZ.6.3O DO GODZINY 21.OO I W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ OD GODZ.:7.OO DO 13.OO. NIE ODKŁADAJMY SAKRAMENTU POKUTY NA OSTATNI DZIEŃ ADWENTU, NA PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ.
    Po Mszach świętych, można zaopatrywać   w świece CARITAS na stół wieczerzy wigilijnej, kartki świąteczne, opłatki wigilijne także wspólnota Caritas czeka na pomoc żywnościową na święta Bożego Narodzenia dla najbardziej potrzebujących.

 

    W ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA RADUJEMY SIĘ Z FAKTU, ŻE BÓG WKROCZYŁ W DZIEJE LUDZKOŚCI. ABY PRZEŻYĆ TĘ TAJEMNICĘ PRAWDZIWIE PO CHRZEŚCIJAŃSKU, NIE OGRANICZAJMY SIĘ TYLKO DO ZEWNĘTRZNYCH OBRZĘDÓW ZWYCZAJÓW. PRZEŻYWAJMY TE ŚWIĘTA W GRONIE RODZINNYM, POCHYLENI NAD DOBRĄ NOWINĄ ZWIASTUJĄCĄ POKÓJ  I MIŁOŚĆ.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA PRZYPADA  W TYM ROKU  W PONIEDZIAŁEK MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIANE BĘDĄ ZGODNIE Z PROGRAMEM NIEDZIELNYM, NIE BĘDZIE TYLKO  MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 7.OO.

 

Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta:

- we wtorek, 26 grudnia, czcimy świętego Szczepana, pierwszego męczennika. II dzień Świąt Bożego Narodzenia,
   Msze Święte w tym dniu odprawiane będą zgodnie programem niedzielnym  o godz.: 7.oo;9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o; 16.oo; 18.oo;19.3o
- w środę,  27 grudnia, wspomnienie świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, poświęcenie wina na Mszy Świętej wieczornej
- w czwartek , 28 grudnia, wspominamy świętych Młodzianków.
- w niedzielę, 31 grudnia - święto Świętej Rodziny. Na wszystkich Mszach Świętych Zakończenie Starego Roku.

Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać  i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość.

 

   W najbliższym czasie dokładnie 28 grudnia w czwartek rozpoczną się w naszej parafii odwiedziny kolędowe. Pragniemy Kochani nawiedzić Wasze domy i rodziny, by zanieść do nich Boże błogosławieństwo. Będzie to wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Taka wizyta kapłana służy również lepszemu wzajemnemu poznaniu się, jest okazją do rozmowy o radościach  i smutkach odwiedzanych rodzin, oraz o sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Składane z tej okazji ofiary przeznaczone są na potrzeby diecezji i parafii. Program kolędy był dostarczany do naszych domów. jest wywieszony w gablocie, wyłożony na stoliku, umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Gdyby ktoś z Państwa chciał kolędy  w innym terminie, bądź przed południem prosimy zgłosić się do zakrystii, bądź przedzwonić na parafię. Program na najbliższy tydzień. Program kolędy jest także wywieszony w gablocie i podany na stronie internetowej parafii.

W związku z kolędą biuro parafialne czynne będzie po Mszy Świętej wieczornej. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.

 

 

   Jak co roku organizujemy w czasie ferii zimowych wyjazd nad morze do ośrodka wczasowego  Relaks. Termin jest 21.01 - 28.01.18r. w cenie 630zł od osoby za 7 dni. Zapisy w zakrystii.

 

 

   1 stycznia, w poniedziałek  Nowy Rok Pański 2016. Msze święte, jak według porządku niedzielnego, nie będzie tylko Mszy świętej  o godz. 7.oo.

 

   Członkom wspólnoty  Nieustającego Różańca przypominamy o modlitwie z pierwszego na drugi dzień miesiąca

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom , życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, modlitwy, życzliwość i ofiary, za miłosierdzie Waszych Kochani serc, Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy swoją pracą i pomocą  przygotowywali naszą parafię  i świątynię do uroczystości Bożego Narodzenia, Młodzieży, dzieciom  i dorosłym: za  choinki, za ich przystrojenie, za żłóbek i dekoracje, panu Marianowi za roznoszone po domach opłatki, za wysprzątanie kościoła, panu Wiesławowi, ministrantom, chórzystom, pani Izie, za paczki i ich rozwiezienie dzieciom, za inspirację i wykonanie tego dzieła Pani Monice Barzyk i wspólnotom: Maryjnej Wspólnocie Matek, Caritas, Rycerzom Kolumba, Wszystkim wspólnotom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, za wszystko Wszystkim; Bóg zapłać

 

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas, Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Szczęść Boże.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne
 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85

czynne w dni powszednie od godz. 17:00

w okresie kolędy biuro czynne po Mszy Św. wieczornej!