Aktualności

Nasza parafia w liczbach

Poniżej prezentujemy zestaw podsumowania wraz z wykresami, ...

Spowiedź dla bierzmowanych

 

Spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania, ich ...

Słowo okolicznościowe Arcybiskupa

Słowo okolicznościowe

do odczytania w czasie Mszy świętych

...

Wspomnienie św. Walentego

14 lutego tradycja wspomina św. Walentego, kapłana ...

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Wielkość tekstu

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 5. Niedziela Zwykła - 2018-02-04

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
W każdą środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
W każdy czwartek o godz. 17.3o modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści w intencji o powołania kapłańskie i zakonne.


 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

   Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii, wszystkim z całego serca dziękujemy bowiem  mogliśmy przekroczyć progi Waszych mieszkań, niosąc Wam kochani modlitwę i błogosławieństwo Boga Najwyższego. Oby wszystkie prośby zawarte w naszych modlitwach spełniły się i przyniosły Wam pokój, bezpieczeństwo, zdrowie i pomyślność  w Nowym Roku. Bardzo dziękujemy za życzliwość i serca przepełnione autentyczną wiarą i nadzieją, jesteśmy pełni dumy iż możemy tak wspaniałym mieszkańcom naszej parafii  posługiwać jako duszpasterze. Żywimy do Was wielki szacunek patrząc jak zabiegacie z wielką troską o Wasze rodziny, by niczego nie zabrakło, za ten ogromny trud i miłość jaką wkładacie w życie rodzinne, niech Bóg nie szczędzi Wam wszelkich potrzebnych do szczęścia  łask.

Bóg zapłać za kolędę, za poczęstunki, za złożone ofiary. Przyjęło nas po kolędzie blisko 1600 rodzin  złożono ofiary w wysokości 67.ooo zł. Opłaciliśmy z nich podatki na Kurię Biskupią, Seminarium Duchowne, Domy Księży Emerytów, ubezpieczenia obiektów / to blisko 30 tys. zł./; reszta zostanie przeznaczona na budowę nowej świątyni.

Serdeczne Bóg zapłać.

 


   Jutro, 5 lutego, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.

 

   Każdego 10 dnia miesiąca, a więc w tym miesiącu, w sobotę nasza wspólnota parafialna uczestniczy w Jerychu Różańcowym. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczyna się o godz. 18.oo wieczorną Mszą Świętą i trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku,  do zapisywania się na poszczególne godziny u Pani Anny Sech – moderatorki tej wspólnoty.

 

   W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. U nas na Mszy Świętej o godz. 10.3o  udzielimy sakramentu namaszczenia, chorym, cierpiącym i samotnym. Prosimy o pomoc w dotarciu na tę liturgię wszystkim zainteresowanym.

 

   Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę śladami świętego Pawła i Barnaby na Cypr która odbędzie się 2 dniach od 20 do 29 września. Program pielgrzymki umieszczony jest na stronie internetowej, można go również pobrać w zakrystii.

 

   Informujemy, że w naszej parafii sakrament Bierzmowania będzie miał miejsce w sobotę 17 lutego o godz. 17.oo i połączony będzie z wizytacją Pasterską naszej parafii  w  niedzielę  18 lutego.

W związku z tym kandydaci do bierzmowania zapraszamy na spotkania przygotowawcze terminy zostały wywieszone w gablocie i podane na stronie internetowej naszej parafii. Również w związku z tym zapraszam Radę Parafialno – Duszpasterską i wszystkich liderów wspólnot  na spotkanie dzisiaj o godz. 17.oo. Spotkanie na plebanii.

 

   Uwaga narzeczeni, przygotowujący się do zawarcia sakramentu małżeństwa, 24 lutego 2018 roku /w sobotę /rozpoczynamy w naszej parafii tzw. kurs przedmałżeński. Zapraszamy na pierwsze spotkanie do kościoła, tego dnia  na godz. 18.oo. Zapisy poprzez naszą stronę internetową.

 

 

4. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.

 

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85

 
czynne w dni powszednie od godz. 17:00