Aktualności

Nasza parafia w liczbach

Poniżej prezentujemy zestaw podsumowania wraz z wykresami, ...

Spowiedź dla bierzmowanych

 

Spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania, ich ...

Słowo okolicznościowe Arcybiskupa

Słowo okolicznościowe

do odczytania w czasie Mszy świętych

...

Wspomnienie św. Walentego

14 lutego tradycja wspomina św. Walentego, kapłana ...

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Wielkość tekstu

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 6. Niedziela Zwykła - 2018-02-11

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
Gorzkie Żale godz. 15.oo
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
W każdą środę o godz. 18.oo,  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
W każdy czwartek o godz. 17.3o modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści w intencji o powołania kapłańskie i zakonne
Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.oo; dla dorosłych o godz. 17.3o; dla młodzieży o godz. 19.oo


 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

 

Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

 

W najbliższą środę / 14 lutego /– zwaną Środą Popielcową -- rozpoczniemy okres Wielkiego Postu.

 

Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz.7.oo; 10.oo; 16.oo; 17.oo; 18.oo; 19.3o.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

 

Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają.

 

W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa:
dla dzieci o godz. 17.oo, dla dorosłych o godz. 17.3o  i dla młodzieży o godz. 19.oo.Serdecznie zapraszamy.

 

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.oo – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy.

 

Rekolekcje wielkopostne  dla dorosłych odbędą się  w dniach od 11 do 14 marca. Duchowym przewodnikiem w nich będzie ks. Mariusz Wencławek, salezjanin.

 

Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

 

17 lutego  / sobota/ o godz.17.oo JE Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko - Kamieński, podczas Mszy Świętej udzieli sakramentu bierzmowania PIERWSZEJ GRUPY młodzieży naszej parafii  i jednocześnie rozpocznie wizytacje kanoniczną w naszej wspólnocie.

 

Tego dnia o godz. 19.oo spotka się ze wszystkimi członkami wspólnot parafialnych w domu weselnym Vivat / SERDECZNIE ZAPRASZAMY/.

 

Następnie w niedzielę 18 lutego Ksiądz Arcybiskup będzie obecny na Mszach Świętych o godz.: 9.oo; 10.3o; 12.oo;13.3o. O godz. 10.3o będzie przewodniczył liturgii. O godz. 13.3o udzieli sakramentu bierzmowania  DRUGIEJ GRUPIE młodzieży . Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej z Arcybiskupem modlitwy i przeżywaniu kanonicznej wizytacji.

 

Przypominamy, że 24 lutego w kościele o godz. 18.oo, rozpoczyna się kurs przedmałżeński w naszej parafii. Zapisy kandydatów przez naszą internetowa stronę.

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom , życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.

 

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85

 
czynne w dni powszednie od godz. 17:00