Chór "Credo"

Chór "Credo" działający przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Mierzynie powstał 11 maja 2013 r. z inicjatywy Izabelli Chlubek.

Jest zespołem mieszanym, wykonującym głównie dzieła sakralne kompozytorów różnych epok. Członkowie chóru na co dzień uczą się lub pracują w swoich zawodach, a śpiew, który wykonują z wielką pasją i zaangażowaniem, traktują jako wyznanie wiary (stąd nazwa Credo), ale także jako formę relaksu i spotkania towarzyskiego. Chór "Credo" odpowiada przede wszystkim za oprawę muzyczną liturgii podczas wszystkich świąt kościelnych, ale bierze również udział w koncertach organizowanych przy różnych okazjach tj. odpust parafialny, Cecyliada, koncerty kolęd i inne, nie tylko w naszej parafii. Oprócz muzyki sakralnej zespół ma w swoim repertuarze utwory świeckie zaczerpnięte z muzyki filmowej, rozrywkowej i ludowej. Współpracuje z innymi chórami z Polski i z zagranicy, a także z zespołami instrumentalnymi.

Mimo swej niezbyt długiej działalności ma na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć:

- koncerty poświęcone Matce Bożej: "Stabat Mater" (2013), "Mater dolorosa" (2014), "Zdrowaś Królewno wyborna" (2015), "Ave Maria w słowie i dźwięku" (2016), "Tajemnice różańca w obrazie i dźwięku" (2017)

- zorganizowanie obchodów 330. rocznicy urodzenia J. S. Bacha - Koncert bachowski (2015)

- wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Chórów Kameralnych i Zespołów Wokalnych Sedina Cantat (2015)

- nagranie dwóch płyt CD: "Kolędy" (2015) i "Ave Maryja" (2016), dochód ze sprzedaży płyt w całości jest przeznaczony na budowę nowego kościoła

- koncert w Katedrze św. Jakuba w Szczecinie, zorganizowany we współpracy z norweskim chórem Oslo Rathus Kor i szczecińskim chórem żeńskim Primo vere (2017)

- jubileusz 5-lecia działalności (13.05.2018), koncert w parafii Matki Bożej Bolesnej w Mierzynie i w katedrze św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Premierowe wykonanie "Missa Harmonia Mundi" Lorenza Maierhofer'a  z udziałem Trio smyczkowego i trąbki

- koncert przyjaźni kościoła rzymsko-katolickiego i ewangelickiego w ramach Międzykulturowego Tygodnia w Lӧcknitz (2018) wykonany wspólnie z zespołem niemieckim Probenraum Bergholz

- koncerty kolędowe: w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie z udziałem chóru Don Diri Don i Primo vere (2015); w kościołach w Dołujach, Bezrzeczu i Będargowie (2016); w kościele św. Brata Alberta w Szczecinie wspólnie z chórem Primo vere (2017); w kościołach w Radęcinie i Głusku (2019)

- koncerty patriotyczne (2017, 2018)

- oprawa muzyczna do mszy okolicznościowych (śluby, pogrzeby, urodziny)

Zapraszamy wszystkich kochających śpiew chóralny do przyłączenia się do nas.
Próby chóru odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00 na plebanii.

Chór Credo nagrodzony!

W sobotę 3 czerwca 2023 r. parafialny chór Credo wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej, który odbył się po raz siódmy pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Strzepczu koło Gdańska.

Zespół zajął tam drugie miejsce w kategorii chórów kościelnych.

Dzięki wielu godzinom ciężkiej pracy, wymarzony sukces w rywalizacji z chórami z całej Polski stał się faktem.

Koncert słowno-muzyczny Chóru Credo

W ramach obchodów jubileuszu 10-lecia, chór Credo zaprasza na koncert słowno-muzyczny p.t. Szukałeś nas i przyszliśmy do Ciebie.

W programie – fragmenty przemówień św. Jana Pawła II, jego ulubione pieśni oraz utwór „Missa Harmonia Mundi” Lorenza Maierhofera.

Koncert odbędzie się w sobotę 13.05.2023 o godz. 16.00 w nowo budowanej świątyni w Mierzynie.

Misterium Męki Pańskiej - na koncert zaprasza chór CREDO

W dniu 1 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00, w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Pawła VI 2 w Szczecinie wystawione zostanie „Misterium Męki Pańskiej w śpiewie, słowie i obrazie”, organizowane przez alumnów AWSD.

W wydarzeniu weźmie udział m.in. chór „Credo” z Mierzyna.

Chór Credo wznawia msze po łacinie

Parafialny Chór Credo zamierza wznowić liturgie po łacinie. W tym miesiącu wyjątkowo w drugą sobotę, a od grudnia msze będą odbywały się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 20.00.

W sobotę 14.11.2020 o godz. 20.00 zostanie odprawiona śpiewana msza po łacinie w intencji naszej Ojczyzny.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w liturgii, w świątyni lub poprzez stronę internetową naszej parafii.

Msza po łacinie

Z dniem 29.02.2020 wprowadzamy w naszej parafii nadzwyczajną formę mszy, która będzie odprawiana cyklicznie w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 20.00.

Msza charakteryzuje się m.in. tym, że językiem liturgii jest uświęcona ponad 1600-letnią tradycją łacina - język pełen godności, wzbudzający głębokie poczucie tajemnicy eucharystycznej, podkreślający transcendencję Słowa Bożego przekraczającego wszelkie języki narodowe.