Maryjna Wspólnota Matek

Ruch "Matki w Modlitwie" powstał w Anglii w 1995 roku, po tym jak dwie Angielki Veronica i jej bratowa Sandra poczuły, że wolą Bożą jest, aby modliły się za swoje dzieci w szczególny sposób. Na modlitwie rozeznały, że życzeniem Jezusa jest, aby wszystkie matki powierzały swoje dzieci Jego opiece, by zdjąć ból z matek, a na ich dzieci zesłać błogosławieństwo.

Ruch "Matki w Modlitwie" działa obecnie w ponad 70 krajach. Jest wiele świadectw potwierdzających, że modlitwy te są wysłuchiwane. Matki spotykają się w swoich domach, w określonych i wybranych przez siebie terminach. Obowiązuje je zasada poufności, wymagająca żeby nic z tego, czym dzielą się na swoich spotkaniach nie było później dalej przekazywane.

Problemy matek stają się łatwiejsze do udźwignięcia, kiedy dzielą się nimi we wspólnej modlitwie, ucząc się przy tym wzajemnego zaufania i szacunku.
Kiedy modlimy się za dzieci musimy zawsze myśleć:

Co Bóg chciałby dla nich?

Ta modlitwa jest bardzo trudna, bo wszyscy myślimy, że to my wiemy co jest najlepsze dla naszych dzieci!
     Musimy modlić się o zrozumienie, jakie są Boże plany w stosunku do dzieci, a nie kierować się tym co my myślimy, że jest dla nich najlepsze.

Powinniśmy modlić się o łaskę coraz lepszego rozumienia woli Bożej zarówno w odniesieniu do naszego życia, jak też w odniesieniu do naszych dzieci. Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku (Księga Przysłów 3,5)

Panie, daj mi takie oczy, żebym widziała Ciebie w moich dzieciach, Twoje serce, żebym je kochała, i Twoją łagodność, żebym pomagała im wzrastać. Daj mi Twoją mądrość, żeby ich prowadzić, i Twoją siłę, żeby pozwolić im odejść. Amen.

W naszej parafii wspólnota "Matki w Modlitwie" powstała 26 maja 2010 roku. Obecnie do tej wspólnoty należą 43 matki które wspólną modlitwą obejmują własne dzieci i wszystkie inne powierzone im prośbie modlitewnej.

W każdą trzecią niedzielę miesiąca wspólnie gromadzimy się na Mszy Świętej odprawianej o godzinie 10.30 w intencji naszych dzieci, rodzin i całej naszej wspólnoty.
     Wspólnota podzielona jest na sześć grup modlitewnych na czele których stoją animatorki, które przewodniczą modlitwie domowej.
       Każda z mam codziennie odmawia w intencji dzieci powierzonych modlitwom Pod Twoją Obronę i modlitwę Św. Feliksa.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i przyłączenia się do nas, ponieważ ufamy słowom naszego Pana Jezusa Chrystusa który powiedział: "Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o cos prosić będą to wszystkiego użyczy wam mój Ojciec który jest w niebie."
       Wszelkie informacje i szczegóły na temat naszej wspólnoty można uzyskać u moderatorki grupyAgaty Kaliszczak pod nr telefonu 507 059 132 lub na poczcie internetowej pod adresem:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Modlitwa Świętego Feliksa w intencji dzieci

Panie Jezu Chryste przyszedłeś na świat jako Dziecko i za Matkę chciałeś mieć Maryję Dziewicę. Twojej i jej opiece, przez wstawiennictwo Św. Feliksa, powierzamy wszystkie dzieci. Błogosław im, by mogły żyć w miłości i prawdzie, broń ich przed złem, a chorującym przywróć zdrowie. Spraw, by wzrastając dobrze odczytały i wypełniały swoje powołanie. Niech na całym świecie spełni się Twoje pragnienie ,,Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie" Amen.