Aktualności - w naszej parafii

Błogosławieństwo kierowców i pojazdów

W najbliższą środę, 25 lipca, czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić Go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu.

Nabożeństwo fatimskie - 13 lipca

W piątek, 13 lipca, jak to czynimy od maja do października, 13 dnia każdego miesiąca, na pamiątkę objawień MB w Fatimie w 1917 roku, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy odmawianiem różańca o godz. 19.3o.

Następnie o godzinie 20.oo Msza Święta z procesja fatimską.

Dodatkowa Msza Święta w wakacje!

Od 1 lipca 2018 r. /pierwszej niedzieli miesiąca/ w każdą niedzielę zostanie wprowadzona na czas wakacji dodatkowo Msza święta o godz. 21:00.

Msza święta będzie recytowana.

Święto św. Apostołów Piotra i Pawła

W piątek 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

W naszym kościele na Mszy świętej o godzinie 18.oo modlić się będziemy za Czcigodnych Solenizantów ks. Piotra Skibę, oraz księdza Piotra Raczynskiego.

Nabożeństwa czerwcowe

Kończy się czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane na Mszy Świętej wieczornej po Komunii Świętej.

Dzień Ojca

W sobotę, 23 czerwca 2018 r., obchodzimy Dzień Ojca.

Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

Pielgrzymka na Jasną Górę

Zapraszamy na pielgrzymkę z naszej parafii na Jasną Górę w ramach Archidiecezjalnej  pielgrzymki.

Wyjazd 28 września /w piątek rano/ powrót w nocy w sobotę 29 września.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W piątek, 22 czerwca 2018 r., zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

W związku z tym, że młodzież i dzieci uczęszczają do różnych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynno - błagalną z prośbą o szczególne błogosławieństwo na wakacje, na 21 czerwca tj. czwartek na godz. 18:00.