Aktualności - w naszej parafii

Dzień Matki

26 maja - dzisiaj obchodzimy Dzień Matki.

Niech serdeczna modlitwa i wielka miłość towarzyszą szczególnie w tym dniu naszym Kochanym Mamom.

Powrót do zwykłego porządku Mszy

Od niedzieli 17 maja 2020 r. wracamy do zwykłego porządku niedzielnego Mszy Świętych.
Przez ostatnie tygodnie z powodu epidemii i wynikających z niej ograniczeń Msze Święte odprawiane były od godz. 7:00 do godz. 19:00 co godzinę.

Od 17 maja niedzielne Msze Święte odprawiane będę ponownie o godz.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 16:00, 18:00, 19:30.

Dodatkowo dwie Msze Święte w kaplicy polowej - o godz. 11:00 i 12:00.

Rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie

W środę 13 maja, na pamiątkę objawień MB w Fatimie w roku 1917, rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszej Matki Maryi.

Msze już bez rezerwacji

W związku ze złagodzeniem ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa uczestnictwo we Mszach Świętych jest możliwe już bez rezerwacji na naszej stronie internetowej.

Tak więc już od najbliższej niedzieli - 3 maja - rezerwacji nie będzie.

1 maja - święto św. Józefa rzemieślnika

Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy.

Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.

Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00.

Nabożeństwa majowe

Miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony jest Matce Bożej.

W pierwszy piątek miesiąca, 1 maja, o godz. 17.30  rozpoczniemy nabożeństwa majowe.

Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codzienne w kościele o godz. 17.30.

Niedziela 26 kwietnia - więcej miejsc

W związku ze złagodzeniem rygorów sanitarnych wynikających z epidemii koronawirusa zmieniła się dopuszczalna liczba uczestników nabożeństw.

W niedzielę, 26.04.2020 r. przewidziano Msze Święte:

• w kościele w godz. 7:00-19:00 (co godzinę) i dla nich: 16 miejsc w kościele + 30 miejsc przed kościołem
  • w kaplicy polowej pw św. Jana Pawła II w godz. 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 - i dla nich 150 miejsc

na które należy zapisać się poprzez naszą stronę WWW - w menu "Rezerwacje mszy".

Prosimy o sprawdzenie intencji mszalnych na niedzielę - uległy drobnym zmianom!

Oczywiście nieustannie trwa przekaz video na żywo z naszej świątyni - dla tych osób, które nie będą mogły lub chciały uczestniczyć bezpośrednio.

Całą nadzieję pokładamy w Panu...

Całą nadzieję pokładamy w Panu. Wierzymy Bogu a nie w siły przyrody. On jest Panem dziejów i naszych losów.
Ten znak który Pan dopuszcza, w postaci bolesnej i dramatycznej pandemii wirusa, powinien być właściwie odczytany, że nie jesteśmy samowystarczalni, że życie ludzkie jest bezcennym darem. Cała ta sytuacja pokazuje nam czy my naprawdę wierzymy czy pozorujemy wiarę, to probierz naszej wiary.

Trudno jest prognozować co będzie w przyszłości, dlatego postanowiłem, jako proboszcz parafii MB Bolesnej w Mierzynie, że w niedzielę 15 marca o godzinie 15.00 wyruszę z Najświętszym Sakramentem, na platformie samochodu, po wszystkich ulicach naszej wspólnoty, by Nasz Pan Miłosierny Bóg w Najświętszej  Hostii ukryty, przez moje dłonie błogosławił naszej ziemi, chronił nas i nasze domy przed wszelkim niebezpieczeństwem.