Aktualności - w naszej parafii

SZOK zaprasza na Zaduszki

Wspólnota młodzieżowa SZOK zaprasza na Zaduszki poetycko-muzyczne w sobotę, 17 listopada o godz.19.00 - do naszego kościoła parafialnego.

Opłatki na stół wigilijny

Jak co roku są dostarczone do naszych domów, pobłogosławione przez kapłana, opłatki na stół wigilijny.

Roznoszą je nasi parafianie, pan kościelny,  Pan Marian Kozak, oraz Pan Tadeusz Mruk.

Rocznica odzyskania niepodległości

W niedzielę 11 listopada - 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pamiętajmy o naszych symbolach narodowych (flagi), niech one w tym dniu przypominają nam wszystkim o miłości Ojczyzny kochanej.

Odpust i modlitwy wypominkowe

Do 8 listopada, a więc do czwartku, duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy:

Plan kolędy 2018/2019

Kolęda w parafii MB Bolesnej w Mierzynie 2018/2019 rok:

Początek - w piątek 28 grudnia 2018 r.

Bal Wszystkich Świętych

Zachęcamy wszystkich Rodziców aby Kochani, Wasze dzieci  wzięły udział w Balu Wszystkich Świętych.

Odbędzie się on 31 października, w środę, początek o godz. 17.3o w szkolnej jadalni / wiele atrakcji/; następnie przejście do kościoła gdzie nastąpi zakończenie.

Wszystkich Świętych - 1 listopada 2018

W czwartek  1 listopada  uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele: godz.:7.oo; 9.oo; 16.oo; 18.oo;19.3o ; na cmentarzu z procesją żałobną Msza Święta o godzinie 10.3o.

Każdego dnia od  1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

Kartki na wypominki

Przez cały miesiąc listopad w naszym kościele będzie trwała modlitwa za naszych bliskich zmarłych.

Po niedzielnych mszach świętych kartki na wypominki wyłożone będą na stoliku przy wyjściu z kościoła, rozdawać je będą także ministranci.