Aktualności - w naszej parafii

Wielki Post - Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale

Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu  dla Dzieci o godz. 17.30; dla Dorosłych  o godz. 17.30, dla Młodzieży  o godz. 19.00.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00.
Nie będzie zatem odprawianej w niedziele Mszy Świętej o godz. 15:00!

Środa Popielcowa - Wielki Post

17 lutego 2021 r. Środa Popielcowa otwiera okres Wielkiego Postu.

W tym dniu zostaną odprawione Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 7:00, 10:00, 16:00, 17:00, 18:00 oraz o 19.30.

Parafia w liczbach

Liczba ochrzczonych, bierzmowanych, zawartych małżeństw, nadawane imiona...

To obszerne zestawienie danych statystycznych dotyczących naszej parafii za ostatnie 6 lat, wzbogacone wyrazistymi wykresami.

Zapraszamy do lektury!

Wspomnienie świętych Cyryla i Metodego

W niedzielę 14 lutego wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki.

W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

Światowy Dzień Chorego

W czwartek 11 lutego - Matki Bożej z Lourdes - obchodzimy Światowy Dzień Chorego - naszymi modlitwami otoczmy chorych i  cierpiących.

Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz.10.00.

Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

Matki Boskiej Gromnicznej

We wtorek, 2 lutego 2021 r., przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.oo; 10.oo; 18.oo

Zakończyliśmy kolędę

Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii, wszystkim z całego serca dziękujemy.

Oby wszystkie prośby zawarte w naszych modlitwach spełniły się i przyniosły Wam Kochani pokój, bezpieczeństwo, zdrowie i pomyślność w Nowym Roku. Bardzo dziękujemy za życzliwość i serca przepełnione autentyczną wiarą i nadzieją, jesteśmy Bogu wdzięczni iż możemy Wam Kochani posługiwać jako duszpasterze.

Dzień Babci i Dziadka - koncert

W czwartek 21 stycznia przypada Dzień Babci, a 22  stycznia; w piątek Dzień Dziadka.

Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom Babcie i Dziadków.

Zapraszamy także do obejrzenia koncertu Koła Muzycznego PSP Mierzyn z okazji Dnia Babci i Dziadka, jaki odbył się w naszym kościele rok temu: