Aktualności - w naszej parafii

"Mieć Polskę w sercu" - koncert chóru CREDO

W sobotę 15.08.2020, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, będziemy obchodzić 100-lecie Bitwy Warszawskiej, zwanej też "Cudem nad Wisłą".

W tym dniu chcemy uczcić bohaterów bitwy koncertem pieśni patriotycznych p.t. "Mieć Polskę w sercu" w wykonaniu chóru Credo.

Zaproszenie na pielgrzymkę - Sycylia

Zapraszamy na tygodniową pielgrzymkę na Sycylię, która zaplanowana jest na listopad 2020 r.

Szczegółowy program pielgrzymki wraz z dodatkowymi informacjami - w załączniku.

Pielgrzymki - aktualne i odłożone

Informujemy że pielgrzymka do Matki Bożej Ostrobramskiej w dniach od 15 do 20 września jest aktualna i odbędzie się bez żadnych zmian.

Zaś pielgrzymka do Meksyku będzie musiała być odłożona na przyszły rok, lecz w tym terminie chcemy zorganizować pielgrzymkę na Sycylię na która serdecznie zapraszamy.

Błogosławieństwo kierowców i pojazdów

W najbliższą sobotę, 25 lipca, czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić Go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu.

Trud wakacyjnej pracy

Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy.

Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.

Dezynfekcja dłoni i woda święcona z dozownika

Zachęcamy do korzystania z rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo sanitarne wiernych:

• na zewnątrz kościoła przed wejściem jest umieszczony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk

• wewnątrz kościoła przy głównym wejściu jest umieszczony bezdotykowy pojemnik z wodą święconą

Przypominamy także o obowiązujących zasadach sanitarnych - bezpieczny dystans społeczny i zakrywania ust oraz nosa.

Od lipca - zmiany w porządku mszy niedzielnych

Z końcem czerwca zakończyło się odprawianie dodatkowych niedzielnych Mszy Świętych w kaplicy polowej o godz. 11:00 i 12:00.

Na okres wakacji natomiast wprowadzona zostaje dodatkowa Msza Święta niedzielna, recytowana o godz. 21.00.

Od krzyża do krzyża ...

9 sierpnia 2020 r. rozpoczyna się kolejna, cykliczna pielgrzymka motocyklistów - przemierzających trasę od krzyża w Pustkowie (w gminie Rewal) do krzyża na Giewoncie.

Wśród pielgrzymów-motocyklistów są także nasi parafianie.