Błogosławieństwo kierowców i pojazdów

W najbliższą środę, 25 lipca, czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić Go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu.

Z racji wspomnienia tego świętego, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w środę 25 lipca na Mszy świętej o godz. 18.oo.

Także uczynimy to w przyszłą niedzielę 29 lipca, po każdej Mszy świętej.