Wigilia Bożego Narodzenia

Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy w poniedziałek, 24 grudnia od Mszy Świętej, zwanej Pasterką.

Wcześniej w naszych domach i rodzinach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy.

Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza bądź Mateusza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Pamiętajmy o tych, którzy z dala od naszych domów, będą modlitwą i życzliwą pamięcią tęsknić w tych szczególnych chwilach za nami.

Zapraszamy na Pasterkę: o godz.19.3o / dla najmłodszych /; następnie o godz. : 21,oo, 22.oo i 24.oo.

Kuria Szczecińsko-Kamieńska