Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

W intencji prześladowanych Chrześcijan

W niedziele 27 stycznia br. z inicjatywy Rycerzy Kolumba przybędzie do naszej parafii ikona Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan.

W oparciu o Ten Obraz, Zakon Rycerzy Kolumba na całym świecie rozpoczął program modlitewny w intencji Chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie.

 

Codziennie miliony Chrześcijan na całym świecie doświadczają różnorakich prześladowań i dyskryminacji, lecz rzadko ten fakt jest zauważalny w naszym codziennym życiu. Dla uciskanych Chrześcijan bardzo ważne jest wsparcie i zrozumienie okazywane ze strony współwyznawców z całego świata.

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, jest okazją nie tylko do wsparcia modlitewnego, ale również zachętą do poczynienia refleksji, czy i my w różnych sytuacjach, bylibyśmy gotowi do dania świadectwa wiary.


Ikonę na zamówienie Rycerzy Kolumba wykonał ikonograf Fabrizio Diomedi, a Abp Jean-Clément Jeanbart, melchicki arcybiskup Aleppo, poświęcił kopię ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan m.in. dla Polski (2 ikony).

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00