Spotkanie z bratem Elia

Włoski stygmatyk i mistyk, często porównywany do św. o. Pio, ten, któremu Pan Jezus pozwolił się "sfotografować", znów odwiedzi Polskę.

29 maja przybędzie również do parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Mierzynie.

Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.oo w której będzie uczestniczył brat Elia, a następnie na godz. 19.3o zapraszamy na spotkanie modlitewne z Gościem  w auli w Szkołach Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124.

Brat Elia to najbardziej niezwykły współczesny mistyk, przez niektórych jest nazywany nowym św. Franciszkiem trzeciego tysiąclecia. Nosi stygmaty, które nigdy nie znikają a w każdy piątek rany na jego rękach, nogach i boku otwierają się. Stygmaty otrzymał podczas swojego nowicjatu. W Wielkim Tygodniu przeżywa fizycznie mękę Chrystusa. Najważniejsza jest jednak jego niezwykła relacja z Chrystusem na co dzień: to jemu właśnie Chrystus pozwolił utrwalić swoje oblicze na fotografii.

Zadaniem brata Elii jest mówienie ludziom o Bogu w sposób najprostszy, nawracanie ich, nauczanie ich modlitwy płynącej z serca oraz życia w zgodzie z naukami Jezusa. Słowa brata Elii płyną prosto do serc słuchaczy. Kiedy mówi miłość Boża przenika każdą cząstkę jego jestestwa, jest jak porywająca rzeka – mówią organizatorzy spotkań z mistykiem. O wielu historiach z jego życia można dowiedzieć się z książek Fiorelli Turolli, które już ukazały się w języku polskim.

Brat Elia urodził się w 1962 roku w chłopskiej rodzinie w Apulli na południu Włoch. W wieku 7 lat ujrzał po raz pierwszy anioła. W 1990 rozpoczął nowicjat w zakonie Braci Mniejszych Kapucynów. Po latach rozeznawania w 2001 r. rozpoczął misję ewangelizacyjną. Od 2004 roku mieszka w Calvi w Umbrii w dawnym klasztorze franciszkańskim z bractwem, które wokół niego powstało. Pozostaje pod zwierzchnictwem biskupa diecezji Terni ks. bp Giuseppe Piemontese OFM oraz pod opieką duchową księdza Marco Belladelliego wyznaczonego do tej posługi przez biskupa.

WSTĘP WOLNY

Informacje na temat spotkania zainteresowani mogą uzyskać drogą telefoniczną lub mailową:

Pan Leszek: tel. 601 551 402, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pani Ewa: 502 543 336