Odpust parafialny - 15 września 2019 r.

W  niedzielę 15 września 2019 r. odbędą się uroczystości odpustowe ku czci naszej Bolesnej Matki.

[Aktualizacja]

W kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września w tym roku w niedzielę, umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, naszej Patronki i Orędowniczki, która - jak nikt inny - była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

Uroczystości odpustowej przewodniczyć będą Księża Salezjanie, a wokół kościoła w tym dniu urządzimy na cześć Najświętszej Panienki - Festyn Parafialny.

Serdecznie wszystkich zapraszamy, do udziału w świętowaniu imienin Naszej Patronki. A będzie się działo / grochówka, dzik z grilla, karkówka, kiełbasy, kiszone przez proboszcza ogórki za jedną Zdrowaśkę w intencji budowy nowego kościoła, ciasta etc.../

Szczegółowy program:

10:30 - Uroczysta Msza Święta odpustowa
11:30 - Koncert Trio Smyczkowego "String Trio"
12:00 - Pokaz karate uczniów szkoły Shotokan
12:30 - Pokaz - Mapa - Moja Akademia Piłkarska
13:00 - Koncert w wykonaniu Zdzisława Szewc
13:30 - Pokaz "Calypso fitness"
14:00 - Wycieczka na teren budowy nowego kościoła - oglądanie etapów budowy oraz prezentacja instalacji fotowoltaicznej
14:30 - Koncert Trio Akordeonowego "Srebrzyści Akordeoniści"
15:30 - Występ Koła Gospodyń Wiejskich w Mierzynie "Mierzynianki"
16:00 - Koncert gitarowy: Mikołaj i Mateusz Chlubek
17:00 - Koncert życzeń

Oprawa muzyczna: Ryszard Galant
Patronat medialny: Telewizja OB. News

Ponadto w godz. 10:00-16:00 funkcjonować będzie punkt informacyjny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.
Spotkanie z policjantem.

Wielka Zabawa Fantowa - do wygrania wiele cennych nagród.
Dmuchańce, skakańce, rękodzieło wykonane przez naszych mieszkańców.
Przez cały czas trwania odpustu strefa malucha a w niej gry i zabawy, konkursy z nagrodami, warsztaty i wiele innych.

Od rana zapraszamy na: wspaniałe ciasta, karkówkę, grochówkę, bigos, dzika z rożna, soki ze świeżych warzyw i owoców, smalec, watę cukrową, popcorn, gofry i naleśniki.