Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Całą nadzieję pokładamy w Panu...

Całą nadzieję pokładamy w Panu. Wierzymy Bogu a nie w siły przyrody. On jest Panem dziejów i naszych losów.
Ten znak który Pan dopuszcza, w postaci bolesnej i dramatycznej pandemii wirusa, powinien być właściwie odczytany, że nie jesteśmy samowystarczalni, że życie ludzkie jest bezcennym darem. Cała ta sytuacja pokazuje nam czy my naprawdę wierzymy czy pozorujemy wiarę, to probierz naszej wiary.

 

Trudno jest prognozować co będzie w przyszłości, dlatego postanowiłem, jako proboszcz parafii MB Bolesnej w Mierzynie, że w niedzielę 15 marca o godzinie 15.00 wyruszę z Najświętszym Sakramentem, na platformie samochodu, po wszystkich ulicach naszej wspólnoty, by Nasz Pan Miłosierny Bóg w Najświętszej  Hostii ukryty, przez moje dłonie błogosławił naszej ziemi, chronił nas i nasze domy przed wszelkim niebezpieczeństwem.

 

 

Wtedy w naszej świątyni będą śpiewane Gorzkie Żale a  Was Kochani proszę by w tym czasie do godz. 17.00, paliły się w Waszych domach gromnice, byście trwali na modlitwie, odmawiajcie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Litanie, prosząc Boga o potrzebne łaski.

 

ks. Zbigniew Wyka

proboszcz

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00