Wielka Sobota - święcenie pokarmów

Wielka Sobota - 11 kwietnia 2020 r.:

07:00 - 22:00 - spowiedź święta, z okazją do przyjęcia Komunii Świętej Wielkanocnej.

09:00 - 22:00 - adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim

09:00 - 15:00 - święcenie pokarmów przy kościele - nieustannie (uwagi - poniżej)

18:00 - Liturgia Wielkosobotnia - poświęcenie ognia, liturgia światła, czytania z Pisma Świętego, poświęcenie wody chrzcielnej oraz Eucharystii

Święcenie pokarmów będzie odbywało się od godz. 9:00 do godz. 15:00 w sposób ciągły.

W bramie wjazdowej przed głównym wejściem będzie stał cały czas ksiądz i święcił pokarmy:

• osób przechodzących pieszo przed wejściem
  • osób przejeżdżających samochodem - prosimy o wystawienie pokarmów przez okno

Ksiądz będzie odpowiednio przygotowany pod względem sanitarnym.

Prosimy o sprawne przemieszczanie się osób chcących poświęcić tradycyjnie pokarmy - w sposób nie tamujący ruchu i z zachowaniem bezpiecznej odległości.