Błogosławieństwo Rodzin i ich domów - w miejsce kolędy

Ze względu na sytuację sanitarno-epidemiczną i w trosce o bezpieczeństwo wiernych - tegoroczna wizyta duszpasterska zwana kolędą zostanie zastąpiona przez

Błogosławieństwo Rodzin i ich domów w okresie Świąt Bożego Narodzenia

i będzie przebiegać wg następujących zasad:

1. Będziemy udzielać błogosławieństwa dla Rodzin i mieszkańców którzy będą sobie tego życzyć Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. To błogosławieństwo będzie przebiegać zgodnie z podanym wcześniej planem kolędy.

2. Najpierw Ministrant przez domofon, bądź dzwonkiem powiadomi o przyjściu kapłana. Wówczas prosimy aby domownicy którzy chcą otrzymać błogosławieństwo wyszli przed dom i zachowując bezpieczny odstęp wspólnie będziemy prosić Boga Wszechmogącego o błogosławieństwo dla wszystkich domowników i tych którzy będą przekraczać progi tego domu.

3. Księża i ministranci nie będą wchodzić do mieszkania i zachowają ze względu na okoliczności bezpieczny dystans.

4. Nie będziemy również przyjmować żadnych ofiar z tego tytułu. Jeżeli ktoś będzie miał życzenie, to może przesłać ofiarę na budowę kościoła, na podanym przekazie.

5. Podobnie kolęda będzie przebiegać wśród mieszkańców bloków. Prosimy jedynie o wyjście zainteresowanych mieszkańców przed klatkę i zachowanie bezpiecznego dystansu.

6. Po modlitwie nastąpi błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i przekazanie pamiątek błogosławieństwa.

Na stronie https://parafiamierzyn.pl/koleda zamieszczony został zaktualizowany plan wizyty duszpasterskiej uwzględniający 29 stycznia kilka dodatkowych ulic.