Błogosławieństwo Rodzin i ich domów - kolęda 2021/2022

Ze względu na sytuację sanitarno-epidemiczną i w trosce o bezpieczeństwo wiernych - tegoroczna wizyta duszpasterska zwana kolędą będzie miała nieco inny przebieg niż tradycyjnie.

Kolęda w parafii MB Bolesnej w Mierzynie będzie przebiegać wg następujących zasad:

1. Chcemy udzielać kolędowego Bożego błogosławieństwa dla Rodzin i mieszkańców Mierzyna którzy będą sobie tego życzyć Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. To błogosławieństwo będzie przebiegać zgodnie z podanym wcześniej planem kolędy.

2. Najpierw Ministranci przez domofon, bądź dzwonkiem powiadomią mieszkańców o przybyciu kapłana.
Wówczas prosimy aby domownicy zaprosili kapłana do domu jeśli będzie taka wola; bądź Ci którzy chcą otrzymać błogosławieństwo a obawiają się o swoje zdrowie wyszli przed dom do wspólnej modlitwy byśmy mogli prosić Boga Wszechmogącego o błogosławieństwo dla wszystkich domowników i tych którzy będą przekraczać progi tego domu.
W tym wypadku księża nie będą wchodzić do domu i zachowają ze względu na okoliczności bezpieczny dystans.

3. Jeżeli ktoś będzie miał życzenie złożenia ofiary kolędowej, to może ją przesłać jako ofiarę na budowę kościoła, na podanym przekazie.

4. Podobnie kolęda będzie przebiegać wśród mieszkańców bloków.
Prosimy jedynie o wyjście zainteresowanych mieszkańców przed klatkę schodową i zachowanie bezpiecznego dystansu.

5. Po wspólnej modlitwie nastąpi błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i przekazanie z naszej strony pamiątek kolędowych.

6. Nie zapomnijmy o MINISTRANTACH