Rekolekcje Maryjne

W Roku Maryjnym zapraszamy wszystkich na Rekolekcje Maryjne w ciągu życia (w ramach prywatnej modlitwy).

33-dniowe Rekolekcje Maryjne - pod opieką ks. Piotra Skiby - są przygotowaniem do poświęcenia się Jezusowi przez Maryję według dzieł św. Ludwika de Montfort i Pisma Świętego, które przeżyjemy wspólnie 8 grudnia br. na Mszy Świętej w Mierzynie.

Każdy jest zaproszony, także osoby, które przeżyły już takie Rekolekcje i chcą je powtórzyć lub odnowić.

Istotną pomocą w Rekolekcjach będzie wyjątkowa książka ks. J. Woźniaka: "Przygotowanie do doskonałego poświęcenia się Jezusowi przez Maryję według św. Ludwika de Montfort" (20 zł.).

Rekolekcje te polegają na prywatnej modlitwie i lekturze (w dowolnym czasie dnia i miejscu) wskazanych w książce na dany dzień fragmentów z Pisma Świętego oraz dzieł św. Ludwika i dzieła Tomasza a Kempis "O naśladowaniu Chrystusa".

Na Mszy Świętej 4 listopada br. o godz. 18.00 w Mierzynie będzie błogosławieństwo uczestników i przekazanie książki.

Rekolekcje Maryjne każdy rozpoczyna 5 listopada br. we własnym zakresie. Uczestnicy - kto może - będą gromadzić się we wtorki na Mszy Świętej o 18.00 w Mierzynie. Zaproponowany udział we Mszy Świętej 4.11 i 8.12. nie jest obowiązkowy. Rekolekcje trwają do 7.12. br. i kończą się 8.12. br. podczas Mszy Świętej zawierzeniem się Maryi. Zamówienie książki oraz zapisy na rekolekcje odbywają się w zakrystii.