Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Rekolekcje Maryjne

W Roku Maryjnym zapraszamy wszystkich na Rekolekcje Maryjne w ciągu życia (w ramach prywatnej modlitwy).

 

33-dniowe Rekolekcje Maryjne - pod opieką ks. Piotra Skiby - są przygotowaniem do poświęcenia się Jezusowi przez Maryję według dzieł św. Ludwika de Montfort i Pisma Świętego, które przeżyjemy wspólnie 8 grudnia br. na Mszy Świętej w Mierzynie.

 

Każdy jest zaproszony, także osoby, które przeżyły już takie Rekolekcje i chcą je powtórzyć lub odnowić.

Istotną pomocą w Rekolekcjach będzie wyjątkowa książka ks. J. Woźniaka: "Przygotowanie do doskonałego poświęcenia się Jezusowi przez Maryję według św. Ludwika de Montfort" (20 zł.).


Rekolekcje te polegają na prywatnej modlitwie i lekturze (w dowolnym czasie dnia i miejscu) wskazanych w książce na dany dzień fragmentów z Pisma Świętego oraz dzieł św. Ludwika i dzieła Tomasza a Kempis "O naśladowaniu Chrystusa".


Na Mszy Świętej 4 listopada br. o godz. 18.00 w Mierzynie będzie błogosławieństwo uczestników i przekazanie książki.

 

Rekolekcje Maryjne każdy rozpoczyna 5 listopada br. we własnym zakresie. Uczestnicy - kto może - będą gromadzić się we wtorki na Mszy Świętej o 18.00 w Mierzynie. Zaproponowany udział we Mszy Świętej 4.11 i 8.12. nie jest obowiązkowy. Rekolekcje trwają do 7.12. br. i kończą się 8.12. br. podczas Mszy Świętej zawierzeniem się Maryi. Zamówienie książki oraz zapisy na rekolekcje odbywają się w zakrystii.

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00