Jarmark Bożonarodzeniowy - Drezno

Perła Saksonii - DREZNO + Jarmark Bożonarodzeniowy

Adwent to wspaniały czas by odwiedzić Drezno - bajkową stolicę Saksonii - tu co roku odbywa się jeden z najstarszych bożonarodzeniowych jarmarków.

Data: 3 grudnia (sobota) 2016 roku.
Cena: 100 zł  (autokar, przewodnik i ubezpieczenie)

Dla chętnych; zwiedzanie indywidualne: Zwinger: Galeria Starych Mistrzów ( Madonna Sykstyńska), Gabinet matematyczny, muzeum porcelany chińskiej i japońskiej (ok. 20 Euro)

5.30 – Msza Św.  Wyjazd 6.00 (z placu przy kościele w Mierzynie), przejazd ok 3,5-4 ha, jedna pauza na toalety po drodze, godz. ok. 10:00 przyjazd do Drezna - parking blisko Starego Miasta.

Drezno: Miasto nazywane jest Florencją nad Łabą. Wspólne zwiedzanie miasta: Starówka, Theaterplatz - zaliczany do najpiękniejszych placów Europy, Opera Semper (z zewnątrz) Zwinger ( z zewnątrz) kościół Dworski, Furstenzug- parada władców Saksonii, kościół Maryjny. Promenada spacerowa Brühlsche Terasse, przejście do Nowego Miasta: złoty pomnik Augusta II Mocnego

Świadczenia: (przejazd autokarem; przewodnik w Dreźnie; ubezpieczenie KL i NNW; ).

Wyjazd w drogę powrotną z Drezna ok. 17.00

Zapisy: Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej Mierzyn