Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 24. Niedziela Zwykła - 2017-09-17

 

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18,oo.
W czwartki o godz. 17.3o modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz  powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

   Dzisiaj 17 września  świętujemy  uroczystość odpustową ku czci naszej Bolesnej Matki. W kalendarzu liturgicznym wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, naszej Patronki  i Orędowniczki umieszczono pod datą 15 września w tym roku w piątek . Uroczystościom odpustowym  przewodniczą Księża Salezjanie, wokół kościoła na cześć Najświętszej Panienki - Festyn Parafialny. Serdecznie wszystkich zapraszamy, do udziału w świętowaniu. Z racji odpustu, każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej, bez grzechu ciężkiego, pomodli się w intencjach Ojca Świętego może uzyskać odpust zupełny. Jest  to  darowanie  człowiekowi  wobec  Boga  wszystkich  kar  doczesnych, należnych  za  grzechy  odpuszczone  już  co  do  winy  w  Sakramencie  Pokuty. Kto  uzyska  odpust  zupełny  dla  siebie  -  uniknie  kar  czyśćcowych. Kto  ofiaruje  odpust  zupełny  za  zmarłych – ratuje  dusze  z  czyśćca. Odpust  zupełny  jest  jednym z  największych  darów  miłosierdzia  Bożego , który  człowiek  może  uzyskać  codziennie  i  ofiarować  za siebie bądź za  zmarłych.

 

   Również dzisiaj wspominamy 78. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu.  Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

Dziś też przypada Światowy Dzień Sybiraka.

 

   Dzisiaj także rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.  

 

   W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia o godz. 18.oo, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.

 

   W przyszłą niedzielę 24 września o godz. 17.oo w kościele spotkanie z pielgrzymami udającymi się do Fatimy, a na Mszy Świętej o godzinie 19.3o  spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

 

W KINIE PIONIER ZAREZERWOWALIŚMY  SALĘ NA FILM PT. FATIMA . SEANS FILMOWY ODBĘDZIE SIĘ 27 WRZEŚNIA  W ŚRODĘ   O GODZINIE 20.OO. CENA BILETU 14 ZŁOTYCH. ZAPISY W ZAKRYSTII.

 

Dzięki uprzejmości Pana Olszyńskiego możemy parkować pojazdy na parkingu przy i za pocztą. Serdeczne Bóg zapłać.  

 

4. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.


 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00