Ogłoszenia duszpasterskie - 32. Niedziela Zwykła - 2017-11-12

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o

W czwartki o godz. 17.3o modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz o  powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o

Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!

W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie na plebanii wspólnoty  Kręgu Biblijnego. Tego dnia 16 listopada,  w liturgii Kościoła wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

W piątek 17.11. na godz.19.3o zapraszamy na modlitewno – formacyjne spotkanie Maryjna Wspólnotę Matek. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę 18 XI – wspominamy bł. Karolinę Kózkównę (1898-1914), dziewicę i męczennicę, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc .

W przyszłą niedziele na Mszy Świętej o godz. 10.3o spotykamy się z Maryjną Wspólnotą  Matek.

Również w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 13.3o pani Krzysztofa Romanowska przygotowała z dziećmi z naszej  szkoły podstawowej , koncert pieśni patriotycznej z  okazji Święta Niepodległości. Serdecznie zapraszamy. A na Mszy Świętej o godz. 16.oo poświęcenie książeczek dla dzieci które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.

W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godzinie 17.3o polecamy naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Przywołujemy imiona i nazwiska zmarłych jakie polecacie Kochani modlitwie Kościoła Świętego i Miłosierdziu Boga. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła, proszę o wypisanie imion tych których chcielibyście Kochani przywołać przed majestatem Boga Miłosiernego, proszę także o zaznaczenie dniw których chcielibyście aby Ci zmarli byli szczególnie otoczeni modlitwami. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski  o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

Informujemy, że  w każdą niedzielę listopada na cmentarzu przy krzyżu, o godzinie 15,oo, Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się  za zmarłych. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

Jak co roku są dostarczone do naszych domów, pobłogosławione przez kapłana, opłatki na stół wigilijny. Roznosi je nasz parafianin, pan kościelny,  Pan Marian Kozak, ofiary z tego tytułu zostaną przeznaczone na budowę nowej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać. Wraz z opłatkami zostanie dołączony tegoroczny  program kolędy  , został on również zamieszczony na naszej  stronie internetowej.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.