Ogłoszenia duszpasterskie - 33. Niedziela Zwykła - 2017-11-19

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o

W czwartki o godz. 17.3o modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz o  powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o

Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 13.3o koncert pieśni patriotycznej, przygotowany przez panią Krzysztofę Romanowską z dziećmi z naszej  szkoły podstawowej Serdecznie zapraszamy.

Również na tej Mszy Świętej poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.

We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

W środę 22.11.2017, święto Świętej Cecylii – patronki muzyki .

W czwartek,23 listopada po Mszy Świętej wieczornej, na plebanii spotkanie wspólnoty  Kręgu Biblijnego.

Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem kończąca jednocześnie Rok Wiary. To również 4 niedziela miesiąca, spotkanie wspólnoty  Kręgu Biblijnego, na plebanii, o godz. 10.oo.

W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. W naszej parafii, przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godzinie 17.3o polecamy naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Przywołujemy imiona i nazwiska zmarłych jakie polecacie Kochani modlitwie Kościoła Świętego  i Miłosierdziu Boga.

Jak co roku są dostarczone do naszych domów, pobłogosławione przez kapłana, opłatki na stół wigilijny. Roznosi je nasz parafianin, pan kościelny,  Pan Marian Kozak, ofiary z tego tytułu zostaną przeznaczone na budowę nowej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać. Wraz z opłatkami zostanie dołączony tegoroczny  program kolędy  , został on również zamieszczony na naszej  stronie internetowej.

Informujemy, że  w każdą niedzielę listopada na cmentarzu przy krzyżu, o godzinie 15,oo, Koronką do Miłosierdzia Bożego modlić się będziemy za zmarłych. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.