Aktualności

Strona WWW - czasowo niedostępna!

Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 21 maja 2018 r. ...

Dzień Matki

W sobotę  26 maja przypada Dzień Matki, pamiętajmy ...

Od krzyża do krzyża ...

12 sierpnia 2018 r. rozpoczyna się kolejna, cykliczna ...

I Komunia Święta 2019 - propozycje

Padają pytania o I komunię w przyszłym roku 2019

Otóż I ...

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Wielkość tekstu

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu - 2017-12-03

 

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
W czwartki o godz. 17.3o modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz o  powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo

RORATY – 6.3O

Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.oo
3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

   Wchodzimy w okres Adwentu. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, medytacji, pokuty. Modlitwy, umartwienia, wyrzeczenia, rezygnacji z hucznych wesel i zabaw niech pomnażają duchowy skarb Kościoła i będą wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Pana. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty odprawiamy codziennie  o godz. 6.3O. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH. W sposób szczególny do wysiłku i trudu rannego wstawania zapraszamy  dzieci, prosząc abyście przychodziły na spotkania roratnie z lampionami i serduszkami na których wypisujcie dobre uczynki, złożymy je w żłóbku Bożej Dzieciny.

Już teraz zapowiadamy, że  w 3 niedzielę  Adwentu, 17 grudnia,  o. Dariusz Sambora, franciszkanin rozpocznie adwentowe rekolekcje w naszej parafialnej wspólnocie.

 

    Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”.

  

   Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

 

   W środę 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami.

   W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca 7 grudnia – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i Koronką do Siedmiu Boleści NMP modlimy się o powołania kapłańskie   i zakonne od godz. 17.3o.

  W środę 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami.

 

  W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. W tym dniu w naszym kościele dodatkowo Msza Święta o 12.oo   w Godzinę Łaski ; Serdecznie Zapraszamy.  Matka Boża objawiła się włoszce Pierinie Gilli 8 grudnia 1947 r.   i powiedziała:  Pragnę aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie  i liczne nawrócenia.

 

  W drugą niedzielę miesiąca 10 grudnia na Mszy Świętej o godz. 10.3o, spotykamy się ze wspólnotą Rycerzy Kolumba.

 

   Na Mszy Świętej o godzinie 16.oo poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

 

  Także tego dnia  jak każdego 10 dnia miesiąca, Mszą Świętą wieczorną  rozpoczynamy kolejne  Jerycho Różańcowe, całodobową modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej,  w zakrystii u Pani Anny Sech można się zapisać na konkretne godziny czuwania, bądź włączyć się w dowolnej porze do wspólnej modlitwy… zapraszamy serdecznie.

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary. 

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00