Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Świętej Rodziny - 2017-12-31

 

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie do godz. 14.oo oraz po Mszy Świętej o godz. 18.oo

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

   Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela kończącego się 2017 roku, jest jednocześnie świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Boga, by w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.

 

   Jutro poniedziałek 1 stycznia, w pierwszy dzień Nowego 2018 Roku i jeszcze w oktawie Bożego Narodzenia, w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte tego dnia według niedzielnego porządku, nie będzie jedynie Mszy Świętej  o godz. 7.oo.

Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można również uzyskać odpust zupełny. Jest to również pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi świętej w czasie Mszy Świętych. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.

 

   Wspólnotę Nieustającego Różańca proszę by pamiętała o modlitwie z 1 na 2 dzień każdego miesiąca.

 

   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca 4 stycznia będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Koronki do Siedmiu Boleści NMP odmawianej przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17.3o.

 

   W pierwszy piątek miesiąca, 5 stycznia zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi I piątkowej od godz. 17.oo.  Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych.

 

   W najbliższą sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

Msze Święte będą w tym dniu odprawiane zgodnie z programem niedzielnym. W tę uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. To także pierwsza sobota miesiąca oddajemy się Niepokalanemu Sercu Maryi, na Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.oo, dokonamy zmiany tajemnic Różańca Świętego, połączymy liturgię z nabożeństwem pięciu pierwszych sobót miesiąca, nabożeństwo rozpoczniemy odmawianiem cząstki różańca o godz. 17.3o.

 

   W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 

   W naszej Parafii trwają odwiedziny duszpasterskie - kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje niejako świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.  A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.

   W związku z kolędą biuro parafialne czynne codziennie przed południem od godz. 10,oo, bądź tuż po Mszy świętej wieczornej lub prosimy o telefon. Program kolędy na najbliższy tydzień jest następujący

 

   Już dzisiaj informujemy, że Ksiądz Arcybiskup podjął wczoraj decyzję, że w naszej parafii sakrament Bierzmowania będzie miał miejsce w sobotę 17 lutego o godz. 17.oo i połączony będzie z wizytacją Pasterską naszej parafii w niedzielę 18 lutego.

W związku z tym kandydaci do bierzmowania zapraszamy na spotkania przygotowawcze.

Pierwszy termin  13 stycznia / sobota/ godz.16.oo, pozostałe terminy zostały wywieszone w gablocie i podane na stronie internetowej naszej parafii. Również w związku z tym zapraszam Radę Parafialno – Duszpasterską i wszystkich liderów wspólnot  na spotkanie 14 stycznia w niedzielę o godz. 17.oo. Spotkanie na plebanii .

 

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana  Boga  i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.

 

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00