Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Zwykła - 2018-01-14

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
W każdą środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
W każdy czwartek o godz. 17.3o modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści w intencji o powołania kapłańskie i zakonne.
Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.oo.

W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. Otoczmy ich wszystkich naszą troskliwą modlitwą.

Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Niech Bóg im błogosławi aby ten czas był dla nich szczęśliwy i pełen radości.

Od czwartku 18 stycznia do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary.

W naszej parafii trwają odwiedziny kolędowe. Pragniemy Kochani nawiedzić Wasze domy i rodziny, by zanieść do nich Boże błogosławieństwo. Będzie to wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Taka wizyta kapłana służy również lepszemu wzajemnemu poznaniu się, jest okazją do rozmowy  o radościach    i smutkach odwiedzanych rodzin, oraz o sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Składane z tej okazji ofiary przeznaczone są na potrzeby diecezji   i parafii. Program kolędy był dostarczany do naszych domów, jest wywieszony     w gablocie, wyłożony na stoliku, umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Gdyby ktoś z Państwa chciał kolędy  w innym terminie, bądź przed południem prosimy zgłosić się do zakrystii, bądź przedzwonić na parafię. Program na najbliższy tydzień - kliknij.

W związku z kolędą biuro parafialne czynne będzie po Mszy Świętej wieczornej. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.

W przyszłą niedzielę 21 stycznia w niedzielę przypada  Dzień Babci a 22  stycznia w poniedziałek Dzień Dziadka.

Informujemy, że w naszej parafii sakrament Bierzmowania będzie miał miejsce w sobotę 17 lutego o godz. 17.oo i połączony będzie z wizytacją Pasterską naszej parafii  w  niedzielę  18 lutego.

W związku z tym kandydaci do bierzmowania - zapraszamy na spotkania przygotowawcze terminy zostały wywieszone w gablocie i podane na stronie internetowej naszej parafii.

Również w związku z tym zapraszam Radę Parafialno – Duszpasterską i wszystkich liderów wspólnot  na spotkanie  dzisiaj  o godz. 17.oo. Spotkanie na plebanii .

Uwaga narzeczeni, przygotowujący się do zawarcia sakramentu małżeństwa, 24 lutego 2018 roku /w sobotę / rozpoczynamy w naszej parafii tzw. kurs przedmałżeński. Zapraszamy na pierwsze spotkanie do kościoła, tego dnia  na godz. 18.oo. Zapisy poprzez naszą stronę internetową.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom , życzymy daru zdrowia i obfitości łask Bożych.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.