Aktualności

Strona WWW - czasowo niedostępna!

Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 21 maja 2018 r. ...

Dzień Matki

W sobotę  26 maja przypada Dzień Matki, pamiętajmy ...

Od krzyża do krzyża ...

12 sierpnia 2018 r. rozpoczyna się kolejna, cykliczna ...

I Komunia Święta 2019 - propozycje

Padają pytania o I komunię w przyszłym roku 2019

Otóż I ...

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Wielkość tekstu

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 5. Niedziela Zwykła - 2018-02-04

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
W każdą środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
W każdy czwartek o godz. 17.3o modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści w intencji o powołania kapłańskie i zakonne.


 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

   Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii, wszystkim z całego serca dziękujemy bowiem  mogliśmy przekroczyć progi Waszych mieszkań, niosąc Wam kochani modlitwę i błogosławieństwo Boga Najwyższego. Oby wszystkie prośby zawarte w naszych modlitwach spełniły się i przyniosły Wam pokój, bezpieczeństwo, zdrowie i pomyślność  w Nowym Roku. Bardzo dziękujemy za życzliwość i serca przepełnione autentyczną wiarą i nadzieją, jesteśmy pełni dumy iż możemy tak wspaniałym mieszkańcom naszej parafii  posługiwać jako duszpasterze. Żywimy do Was wielki szacunek patrząc jak zabiegacie z wielką troską o Wasze rodziny, by niczego nie zabrakło, za ten ogromny trud i miłość jaką wkładacie w życie rodzinne, niech Bóg nie szczędzi Wam wszelkich potrzebnych do szczęścia  łask.

Bóg zapłać za kolędę, za poczęstunki, za złożone ofiary. Przyjęło nas po kolędzie blisko 1600 rodzin  złożono ofiary w wysokości 67.ooo zł. Opłaciliśmy z nich podatki na Kurię Biskupią, Seminarium Duchowne, Domy Księży Emerytów, ubezpieczenia obiektów / to blisko 30 tys. zł./; reszta zostanie przeznaczona na budowę nowej świątyni.

Serdeczne Bóg zapłać.

 


   Jutro, 5 lutego, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.

 

   Każdego 10 dnia miesiąca, a więc w tym miesiącu, w sobotę nasza wspólnota parafialna uczestniczy w Jerychu Różańcowym. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczyna się o godz. 18.oo wieczorną Mszą Świętą i trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku,  do zapisywania się na poszczególne godziny u Pani Anny Sech – moderatorki tej wspólnoty.

 

   W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. U nas na Mszy Świętej o godz. 10.3o  udzielimy sakramentu namaszczenia, chorym, cierpiącym i samotnym. Prosimy o pomoc w dotarciu na tę liturgię wszystkim zainteresowanym.

 

   Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę śladami świętego Pawła i Barnaby na Cypr która odbędzie się 2 dniach od 20 do 29 września. Program pielgrzymki umieszczony jest na stronie internetowej, można go również pobrać w zakrystii.

 

   Informujemy, że w naszej parafii sakrament Bierzmowania będzie miał miejsce w sobotę 17 lutego o godz. 17.oo i połączony będzie z wizytacją Pasterską naszej parafii  w  niedzielę  18 lutego.

W związku z tym kandydaci do bierzmowania zapraszamy na spotkania przygotowawcze terminy zostały wywieszone w gablocie i podane na stronie internetowej naszej parafii. Również w związku z tym zapraszam Radę Parafialno – Duszpasterską i wszystkich liderów wspólnot  na spotkanie dzisiaj o godz. 17.oo. Spotkanie na plebanii.

 

   Uwaga narzeczeni, przygotowujący się do zawarcia sakramentu małżeństwa, 24 lutego 2018 roku /w sobotę /rozpoczynamy w naszej parafii tzw. kurs przedmałżeński. Zapraszamy na pierwsze spotkanie do kościoła, tego dnia  na godz. 18.oo. Zapisy poprzez naszą stronę internetową.

 

 

4. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.

 

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00