Ogłoszenia duszpasterskie - 6. Niedziela Zwykła - 2018-02-11

Gorzkie Żale godz. 15.oo

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
W każdą środę o godz. 18.oo,  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
W każdy czwartek o godz. 17.3o modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści w intencji o powołania kapłańskie i zakonne
Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.oo; dla dorosłych o godz. 17.3o; dla młodzieży o godz. 19.oo

Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

W najbliższą środę / 14 lutego /– zwaną Środą Popielcową -- rozpoczniemy okres Wielkiego Postu.

Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz.7.oo; 10.oo; 16.oo; 17.oo; 18.oo; 19.3o.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają.

W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa:
dla dzieci o godz. 17.oo, dla dorosłych o godz. 17.3o  i dla młodzieży o godz. 19.oo.Serdecznie zapraszamy.

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.oo – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy.

Rekolekcje wielkopostne  dla dorosłych odbędą się  w dniach od 11 do 14 marca. Duchowym przewodnikiem w nich będzie ks. Mariusz Wencławek, salezjanin.

Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

17 lutego  / sobota/ o godz.17.oo JE Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko - Kamieński, podczas Mszy Świętej udzieli sakramentu bierzmowania PIERWSZEJ GRUPY młodzieży naszej parafii  i jednocześnie rozpocznie wizytacje kanoniczną w naszej wspólnocie.

Tego dnia o godz. 19.oo spotka się ze wszystkimi członkami wspólnot parafialnych w domu weselnym Vivat / SERDECZNIE ZAPRASZAMY/.

Następnie w niedzielę 18 lutego Ksiądz Arcybiskup będzie obecny na Mszach Świętych o godz.: 9.oo; 10.3o; 12.oo;13.3o. O godz. 10.3o będzie przewodniczył liturgii. O godz. 13.3o udzieli sakramentu bierzmowania  DRUGIEJ GRUPIE młodzieży . Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej z Arcybiskupem modlitwy i przeżywaniu kanonicznej wizytacji.

Przypominamy, że 24 lutego w kościele o godz. 18.oo, rozpoczyna się kurs przedmałżeński w naszej parafii. Zapisy kandydatów przez naszą internetowa stronę.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom , życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.