Ogłoszenia duszpasterskie - 1. Niedziela Wielkiego Postu - 2018-02-18

Gorzkie Żale godz. 15.oo

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
W każdą środę o godz. 18.oo,  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
W każdy czwartek o godz. 17.3o modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści w intencji o powołania kapłańskie i zakonne
Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.oo; dla dorosłych o godz. 17.3o; dla młodzieży o godz. 19.oo

W sobotę 17 lutego  o godz.17.oo JE Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko - Kamieński, podczas Mszy Świętej udzielił sakramentu bierzmowania PIERWSZEJ GRUPIE młodzieży naszej parafii i jednocześnie rozpoczął wizytację kanoniczną w naszej wspólnocie.

Dzisiaj   Ksiądz Arcybiskup uczestniczy we  Mszach Świętych  godz.: 9.oo; 10.3o; 12.oo;13.3o. O godz. 10.3o przewodniczy świętej liturgii. O godz. 13.3o udzieli sakramentu bierzmowania  DRUGIEJ GRUPIE młodzieży . Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej z Arcybiskupem modlitwy i przeżywaniu kanonicznej wizytacji.

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Kto nie mógł w Środę Popielcową, a chciałby przyjąć obrzęd posypania głowy popiołem, na znak pokuty i nawrócenia proszę po błogosławieństwie , podejść do stopni ołtarza.

W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa:
dla dzieci o godz. 17.oo, dla dorosłych o godz. 17.3o  i dla młodzieży o godz. 19.oo.Serdecznie zapraszamy.
W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.oo – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy.

Rekolekcje wielkopostne  dla dorosłych odbędą się  w dniach od 11 do 14 marca. Duchowym przewodnikiem w nich będzie ks. Mariusz Wencławek, salezjanin.

Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Przypominamy, że 24 lutego w kościele o godz. 18.oo, rozpoczyna się kurs przedmałżeński w naszej parafii. Zapisy kandydatów na naszej internetowej stronie.

Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się  Diecezjalne Dni Modlitwy i Postu w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego…..

Zapraszamy na pielgrzymkę na Cypr od 20 do 29 września. Informacje na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii.

W imię Boże, kontynuujemy  prace budowlane nowej świątyni. Prosimy o gorącą MODLITWĘ ABYŚMY DOCZEKALI ZWIEŃCZENIA DZIEŁA NA CHWAŁĘ BOŻĄ  I MATKI NAJŚWIĘTSZEJ CZYNIONEGO a także w miarę możliwości o pomoc materialną / koperty, przekazy są wyłożone na stoliku./

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom , życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.