Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Wielkiego Postu - 2018-02-25

Gorzkie Żale godz. 15.oo

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
W każdą środę o godz. 18.oo,  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
W każdy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz.17.3o, o 17.3o modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie z naszej parafii Koronką do Siedmiu Boleści NMP.
Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.oo; dla dorosłych o godz. 17.3o; dla młodzieży o godz. 19.oo

Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes - naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach  i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Zbiórka do puszek na potrzeby misji.
Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu  dla Dzieci o godz. 17.oo; dla Dorosłych  o godz. 17.3o, dla Młodzieży o godz. 19.oo. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.oo.

W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Odpust zupełny można uzyskać za udział w nabożeństwie Gorzkich Żalów i Drogi Krzyżowej oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

W tym tygodniu 1 marca przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Koronki do Siedmiu Boleści będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

Wspólnocie Nieustającego  Różańca przypominamy o modlitwie w oznaczonym czasie z 1 na 2 dzień miesiąca.

Każdy pierwszy piątek miesiąca w tym miesiącu 2 marca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. W godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych  naszej parafii. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Spowiedź święta od godz. 17.oo.

W pierwszą sobotę miesiąca  3 marca, wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca, związane z objawieniami MB w Fatimie, rozpoczniemy odmawianiem różańca o godz. 17.3o. Zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 18.oo

Przypominamy o sobotnich spotkaniach z dziećmi które przygotowują się do I Komunii Świętej.

W imię Boże, kontynuujemy  prace budowlane nowej świątyni. Prosimy o gorącą MODLITWĘ ABYŚMY DOCZEKALI ZWIEŃCZENIA DZIEŁA NA CHWAŁĘ BOŻĄ  I MATKI NAJŚWIĘTSZEJ CZYNIONEGO a także w miarę możliwości o pomoc materialną / koperty, przekazy są wyłożone na stoliku./

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom , życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.