Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 5. Niedziela Wielkanocna - 2018-04-29

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7,oo,oo; 18,oo - MSZA ŚWIĘTA
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo.
W każdy czwartek o godz. 17.oo – przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Koronką do Siedmiu Boleści NMP modlimy się za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o 17.oo – wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka  do Miłosierdzia Bożego,  okazja do spowiedzi świętej
Biuro parafialne czynne codziennie  od godz. 17.oo.


 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:
 

Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą  i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży, tym bardziej że coraz cieplejsze dni zachęcają do organizowania wycieczek. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.

 

Dzisiaj na godz. 15.oo zapraszamy, tegorocznych maturzystów, za Was Kochani na kilka dni przed maturą chcemy odprawić Mszę świętą z prośbą o Dary Ducha Świętego podczas egzaminów maturalnych.

 

Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

 

Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele każdego majowego o godz. 17.3o.

 

Również od 1 maja rozpoczynają się w naszej parafii uroczystości I Komunijne , dlatego w tym czasie do 6 maja włącznie  zostają zmienione godziny Mszy Świętych,

i tak Msza  święta z godz. 10.3o, jest przesunięta na  godz. 10.oo, a Msza Święta z godziny 13.3o zostaje przesunięta na godz. 14.oo.

Bardzo proszę o modlitwę w intencji dzieci które po raz pierwszy przyjmą do swych serc Najświętsze Ciało Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Spowiedź Święta dla tych dzieci i  ich rodzin: Sobota 30 kwietnia od godz.9.oo.

I Komunia święta w naszej parafii: grupa I – 1 maja godz. 10.oo; II grupa – 1 maja godz. 12.oo; III grupa – 3 maja  godz.10.oo; IV grupa – 3 maja godz. 12.oo; V grupa – 5 maja – godz. 10.oo; VI grupa – 5 maja godz. 12.oo. Spowiedź święta dla tych dzieci i ich rodzin- dzień przed przyjęciem I Komunii Świętej – grupy o godz. 10.oo spowiedź święta od godziny 17.oo; grupy z godziny 12.oo – spowiedź święta o godzinie 18.3o.

 

Wspólnocie Nieustającego Różańca  przypominamy o modlitwie w określonych godzinach z pierwszego na drugi dzień miesiąca / z wtorku na środę/.

 

Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

 

W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte zgodnie z programem niedzielnym W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych, okazja do spowiedzi świętej od godziny 17.oo

 

W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca, podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego o godz.17.3o. W tym dniu na wieczornej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańca świętego.

 

UWAGA: REKOLEKCJE DLA DZIECI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MIERZYNIE OD 7 DO 9 MAJA. PROGRAM W INTERNECIE, W GABLOCIE I ZOSTAŁ  PODANY W SZKOLE.

 

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 5.lecia naszego parafialnego chóru CREDO . Uroczystość rozpocznie się 13 maja w niedzielę Mszą Świętą o godzinie 10.3o, po Mszy Świętej koncert.

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny ...

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.

 

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00