Ogłoszenia duszpasterskie - 5. Niedziela Wielkanocna - 2018-04-29

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Mierzyn: 7,oo,oo; 18,oo - MSZA ŚWIĘTA
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo.
W każdy czwartek o godz. 17.oo – przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Koronką do Siedmiu Boleści NMP modlimy się za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o 17.oo – wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka  do Miłosierdzia Bożego,  okazja do spowiedzi świętej
Biuro parafialne czynne codziennie  od godz. 17.oo.

Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą  i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży, tym bardziej że coraz cieplejsze dni zachęcają do organizowania wycieczek. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.

Dzisiaj na godz. 15.oo zapraszamy, tegorocznych maturzystów, za Was Kochani na kilka dni przed maturą chcemy odprawić Mszę świętą z prośbą o Dary Ducha Świętego podczas egzaminów maturalnych.

Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele każdego majowego o godz. 17.3o.

Również od 1 maja rozpoczynają się w naszej parafii uroczystości I Komunijne , dlatego w tym czasie do 6 maja włącznie  zostają zmienione godziny Mszy Świętych,

i tak Msza  święta z godz. 10.3o, jest przesunięta na  godz. 10.oo, a Msza Święta z godziny 13.3o zostaje przesunięta na godz. 14.oo.

Bardzo proszę o modlitwę w intencji dzieci które po raz pierwszy przyjmą do swych serc Najświętsze Ciało Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Spowiedź Święta dla tych dzieci i  ich rodzin: Sobota 30 kwietnia od godz.9.oo.

I Komunia święta w naszej parafii: grupa I – 1 maja godz. 10.oo; II grupa – 1 maja godz. 12.oo; III grupa – 3 maja  godz.10.oo; IV grupa – 3 maja godz. 12.oo; V grupa – 5 maja – godz. 10.oo; VI grupa – 5 maja godz. 12.oo. Spowiedź święta dla tych dzieci i ich rodzin- dzień przed przyjęciem I Komunii Świętej – grupy o godz. 10.oo spowiedź święta od godziny 17.oo; grupy z godziny 12.oo – spowiedź święta o godzinie 18.3o.

Wspólnocie Nieustającego Różańca  przypominamy o modlitwie w określonych godzinach z pierwszego na drugi dzień miesiąca / z wtorku na środę/.

Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte zgodnie z programem niedzielnym W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych, okazja do spowiedzi świętej od godziny 17.oo

W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca, podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego o godz.17.3o. W tym dniu na wieczornej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańca świętego.

UWAGA: REKOLEKCJE DLA DZIECI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MIERZYNIE OD 7 DO 9 MAJA. PROGRAM W INTERNECIE, W GABLOCIE I ZOSTAŁ  PODANY W SZKOLE.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 5.lecia naszego parafialnego chóru CREDO . Uroczystość rozpocznie się 13 maja w niedzielę Mszą Świętą o godzinie 10.3o, po Mszy Świętej koncert.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

5.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny ...