Ogłoszenia duszpasterskie - 6. Niedziela Wielkanocna - 2018-05-06

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Mierzyn: 7,oo,oo; 18,oo - MSZA ŚWIĘTA
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo.
W każdy czwartek o godz. 17.oo – przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Koronką do Siedmiu Boleści NMP modlimy się za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o 17.oo – wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka  do Miłosierdzia Bożego,  okazja do spowiedzi świętej.
Codziennie o godz. 17.3o nabożeństwo majowe.
Biuro parafialne czynne codziennie  od godz. 17.oo.

Miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony jest Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele o godz.17.3o. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo w gronie rodzinnym,  w domu przed  obrazem Matki Bożej.

Dzisiaj  w naszej parafii uroczystości  Rocznicy I Komunii Świętej , dlatego Msza  święta z godz. 10.3o, jest przesunięta na godz. 10.oo, a Msza Święta z godziny 13.3o zostaje przesunięta na godz. 14.oo.

Trwa Również tzw. Biały Tydzień  dzieci  które przystąpiły w minionym tygodniu do I Komunii Świętej. Bardzo proszę o modlitwę w intencji tych dzieci by nie zmarnowały tego Bożego Daru.

Jutro rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci Szkoły Podstawowej w Mierzynie, będą trwać do środy włącznie. Program na stronie internetowej, oraz w gablocie.

We wtorek, 8 maja będziemy przeżywać uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Każdego 10 dnia miesiąca, a więc w tym miesiącu, w czwartek, nasza wspólnota parafialna uczestniczy w Jerychu Różańcowym. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczyna się o godz. 18.oo wieczorną Mszą Świętą i trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku,  do zapisywania się na poszczególne godziny u Pani Anny Sech – moderatorki tej wspólnoty, bądź o przybycie w dowolnym czasie i włączenie się w modlitwę adoracyjną.

W piątek, 11 maja, rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie na pamiątkę Objawień Matki Bożej w Fatimie od maja do października 13 dnia każdego miesiąca. Początek nabożeństwa modlitwą różańcową o godz. 19.oo.

W  związku z uroczystością Bożego Ciała, a także wieloma innymi sprawami związanymi z duszpasterstwem, zapraszam serdecznie Radę Parafialną i liderów wszystkich grup parafialnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w niedzielę 13 maja  na plebanii o godz. 17.oo.

4. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

5.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny ...