Ogłoszenia duszpasterskie - Wniebowstąpienie Pańskie - 2018-05-13

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Mierzyn: 7,oo,oo; 18,oo - MSZA ŚWIĘTA
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo.
W każdy czwartek o godz. 17.oo – przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Koronką do Siedmiu Boleści NMP modlimy się za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o 17.oo – wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka  do Miłosierdzia Bożego,  okazja do spowiedzi świętej.
Codziennie o godz. 17.3o nabożeństwo majowe.
Biuro parafialne czynne codziennie  od godz. 17.oo.

Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy świętej o godz. 10.3o świętować będziemy 5 lecie istnienia parafialnego chóru  Credo - serdecznie zapraszamy.

Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.
•    14 V – w poniedziałek – święto  św. Macieja (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik. Imieniny ks. Macieja Bagdzińskiego.
•    16 V –  w środę – święto św. Andrzeja Boboli (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski. Imieniny ks. Abpa Andrzeja Dzięgi

Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie  w naszym kościele o godz.17.3o. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo w gronie rodzinnym,  w domu przed  obrazem Matki Bożej.

W imię Boże, kontynuujemy  prace budowlane nowej świątyni. Prosimy o gorącą MODLITWĘ ABYŚMY DOCZEKALI ZWIEŃCZENIA DZIEŁA NA CHWAŁĘ BOŻĄ  I MATKI NAJŚWIĘTSZEJ CZYNIONEGO a także w miarę możliwości o pomoc materialną / koperty, przekazy są wyłożone na stoliku./

4. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

5.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny ...