Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 2018-05-20

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Mierzyn: 7,oo,oo; 18,oo - MSZA ŚWIĘTA
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo.
W każdy czwartek o godz. 17.oo – przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Koronką do Siedmiu Boleści NMP modlimy się za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o 17.oo – wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka  do Miłosierdzia Bożego,  okazja do spowiedzi świętej.
Codziennie o godz. 17.3o nabożeństwo majowe.
Biuro parafialne czynne codziennie  od godz. 17.oo.

Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

Jutro – w poniedziałek 21 maja, po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Matka Najświętsza jako Matka Kościoła jest główną patronką naszej diecezji.

W czwartek 24 maja, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę  26 maja przypada Dzień Matki, pamiętajmy szczególnie w tym dniu w modlitwach o naszych Mamach. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

Za tydzień – uroczystość Najświętszej Trójcy.

Miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie  w naszym kościele o godz.17.3o. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo w gronie rodzinnym,  w domu przed  obrazem Matki Bożej.

W imię Boże, kontynuujemy  prace budowlane nowej świątyni. Prosimy o gorącą MODLITWĘ ABYŚMY DOCZEKALI ZWIEŃCZENIA DZIEŁA NA CHWAŁĘ BOŻĄ  I MATKI NAJŚWIĘTSZEJ CZYNIONEGO a także w miarę możliwości o pomoc materialną / koperty, przekazy są wyłożone na stoliku./

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej  pomyślności, za   przyczyną świętych Patronów.

5.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny ...