Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 2018-05-27

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Nabożeństwo majowe o godz. 17.3o.

Nabożeństwo czerwcowe na Mszy Świętej o godz. 18.oo.

Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

W najbliższy czwartek,  31 maja , Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Z Chrystusem utajonym  w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej  Eucharystycznej procesji  z kościoła na ulice naszej miejscowości. Chcemy w ten sposób dziękować Bogu za dar Eucharystii, oraz prosić Go    o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu, o błogosławieństwo dla naszej parafii, miejscowości, rodzin naszych i nas samych. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, niech w oknach pojawią się obrazy religijne, emblematy naszej wiary a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

Zapraszamy wszystkich do udziału  w uroczystościach Bożego Ciała. Rozpoczniemy je uroczystą Mszą Świętą o godzinie 10.3o,a następnie w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy udamy się ulicami: Welecką, Długą, Grafitową i Zgodną:

I ołtarz na wysokości Pani Marii Wiencis / Rycerze Kolumba; Owieczka; Józef /

II ołtarz na wysokości Państwa Kaczmarek / Żywy Różaniec, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Caritas /

III ołtarz na wysokości Państwa Andrzeja Pupki /  Maryjna Wspólnota Matek, Krąg Biblijny/

IV ołtarz na  parkingu przy cmentarzu  /Rada Budowy Nowej Świątyni / Teatr Słowa, Chór  Credo/

Bardzo serdecznie zapraszamy, wszystkie dziewczynki, do sypania kwiatków podczas procesji, Próba sypania kwiatków w środę 30 maja o godz. 18.3o.

Dzieci które przyjęły w tym roku I Komunię Świętą i te które obchodziły Rocznicę I Komunii Świętej, prosimy  o przybycie na procesję w strojach w których przyjęły po raz pierwszy Przenajświętsze Ciało Pana Jezusa. Młodzież  prosimy o niesienie chorągwi. Niech wspólnoty parafialne podejmą swoje role: Rycerze Kolumba, Maryjna Wspólnota Matek, Rada Parafialno – Duszpasterska, Teatr Słowa, Rycerze Chrystusa Króla, Żywy Różaniec, Jerycho Różańcowe, Nieustający Różaniec, Rodzina Radia Maryja, Służba Liturgiczna Ołtarza, Chór  Credo, Zespól Młodzieżowy. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.  „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

…Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie  po Mszy Świętej o godz. 18.oo  przez całą oktawę Bożego Ciała.

Pozostałe Msze Święte Uroczystość Bożego Ciała o godzinie :

7.oo; 9.oo; 16.oo; 18.oo; 19.3o

Proszę o udekorowanie mieszkań i okien w całej parafii, na znak naszej wiary i szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.

W tym tygodniu 1 czerwca przypada  I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi świętej od godziny 17.oo. Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych.

2 czerwca I sobota miesiąca. Zapraszamy do odprawienia pięciu I sobót miesiąca zgodnie z życzeniem i obietnicą jaką przedstawiła MB w Fatimie . Początek nabożeństwa modlitwą różańcowa o godzinie 17.3o.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy  obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

5.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny ...