Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 2018-05-27

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo

 Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.

 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.

 Nabożeństwo majowe o godz. 17.3o.

 Nabożeństwo czerwcowe na Mszy Świętej o godz. 18.oo.

 Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:
 

    Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

W najbliższy czwartek,  31 maja , Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

 

Z Chrystusem utajonym  w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej  Eucharystycznej procesji  z kościoła na ulice naszej miejscowości. Chcemy w ten sposób dziękować Bogu za dar Eucharystii, oraz prosić Go    o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu, o błogosławieństwo dla naszej parafii, miejscowości, rodzin naszych i nas samych. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, niech w oknach pojawią się obrazy religijne, emblematy naszej wiary a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

Zapraszamy wszystkich do udziału  w uroczystościach Bożego Ciała. Rozpoczniemy je uroczystą Mszą Świętą o godzinie 10.3o,a następnie w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy udamy się ulicami: Welecką, Długą, Grafitową i Zgodną:

 

I ołtarz na wysokości Pani Marii Wiencis / Rycerze Kolumba; Owieczka; Józef /

II ołtarz na wysokości Państwa Kaczmarek / Żywy Różaniec, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Caritas /

III ołtarz na wysokości Państwa Andrzeja Pupki /  Maryjna Wspólnota Matek, Krąg Biblijny/

IV ołtarz na  parkingu przy cmentarzu  /Rada Budowy Nowej Świątyni / Teatr Słowa, Chór  Credo/

 

Bardzo serdecznie zapraszamy, wszystkie dziewczynki, do sypania kwiatków podczas procesji, Próba sypania kwiatków w środę 30 maja o godz. 18.3o.

 

  Dzieci które przyjęły w tym roku I Komunię Świętą i te które obchodziły Rocznicę I Komunii Świętej, prosimy  o przybycie na procesję w strojach w których przyjęły po raz pierwszy Przenajświętsze Ciało Pana Jezusa. Młodzież  prosimy o niesienie chorągwi. Niech wspólnoty parafialne podejmą swoje role: Rycerze Kolumba, Maryjna Wspólnota Matek, Rada Parafialno – Duszpasterska, Teatr Słowa, Rycerze Chrystusa Króla, Żywy Różaniec, Jerycho Różańcowe, Nieustający Różaniec, Rodzina Radia Maryja, Służba Liturgiczna Ołtarza, Chór  Credo, Zespól Młodzieżowy. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.  „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

…Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie  po Mszy Świętej o godz. 18.oo  przez całą oktawę Bożego Ciała.

 

Pozostałe Msze Święte Uroczystość Bożego Ciała o godzinie :

7.oo; 9.oo; 16.oo; 18.oo; 19.3o

 

Proszę o udekorowanie mieszkań i okien w całej parafii, na znak naszej wiary i szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.

 

 

W tym tygodniu 1 czerwca przypada  I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi świętej od godziny 17.oo. Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych.

 

2 czerwca I sobota miesiąca. Zapraszamy do odprawienia pięciu I sobót miesiąca zgodnie z życzeniem i obietnicą jaką przedstawiła MB w Fatimie . Początek nabożeństwa modlitwą różańcowa o godzinie 17.3o.

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy  obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny ...

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.

 

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00