Ogłoszenia duszpasterskie - 9. Niedziela Zwykła - 2018-06-03

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.
Nabożeństwo czerwcowe na Mszy Świętej o godz. 18.oo.

Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. W tym dniu w całej Polsce są zbierane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej, kto chce wspomóc to dzieło może to uczynić……

Codziennie w oktawie Bożego Ciała będą się odbywać procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła po Mszy świętej o godzinie 18.oo. Na zakończenie oktawy w czwartek 7 czerwca błogosławieństwo wianków i ziół.

W tym tygodniu 7 czerwca,  przypada pierwszy czwartek od godz. 17.oo, modlimy się w sposób szczególny przed wystawionym Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie, Koronką do Siedmiu Boleści NMP oraz  podczas czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny o święte powołania do służby Bożej.

W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią w czasie wieczornych Mszy Świętych.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

W dniach od 20 do 29 września udajemy się na pielgrzymkę śladami świętego Pawła na Cypr - są jeszcze 4 miejsca wolne, chętnych zapraszamy. W Zakrystii można pobrać program pielgrzymki.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary. Szczególnie dziękuję za ofiary Składane na budowę nowej świątyni.