Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - 2018-06-24

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.
Nabożeństwo czerwcowe na Mszy Świętej o godz. 18.oo.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

Kończy się czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane na Mszy Świętej wieczornej po Komunii Świętej.

W środę , 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, w każdą środę o godz. 18.oo, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe.

W piątek 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele na Mszy świętej o godzinie 18.oo modlić się będziemy za Czcigodnych Solenizantów ks. Piotra Skibę, oraz księdza Piotra Raczynskiego. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą sprawowaną w intencji Solenizantów w tym dniu o godz. 18.oo.

Wspólnocie Nieustającego Różańca przypominamy o modlitwie w określonym czasie z 1 na 2 dzień miesiąca.

Od 1 lipca/ pierwszej niedzieli miesiąca/ w każdą niedzielę zostanie wprowadzona na czas wakacji dodatkowo Msza święta o godz. 21.oo. Msza święta będzie recytowana.

4. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia oraz miłych Gości polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela. Dzieciom, młodzieży, wychowawcom,  nauczycielom, życzymy wspaniałych i szczęśliwych wakacji.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.  Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek Caritas na wakacje dla dzieci z biednych rodzin. Bóg zapłać.