Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 13. Niedziela Zwykła - 2018-07-01

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Od dzisiejszej niedzieli zostaje wprowadzona na czas wakacji dodatkowo Msza święta o godz. 21.oo. Msza święta będzie recytowana.

 

Wspólnocie Nieustającego Różańca przypominamy o modlitwie w określonym czasie z 1 na 2 dzień miesiąca.

 

Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie  z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły.

Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

 

W najbliższy wtorek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”.

W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek  i  pierwsza sobota miesiąca.

 

Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu  w czwartek 5 lipca od godz. 17.oo  ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej.  W tym dniu modlimy się koronką do Siedmiu Boleści NMP.

 

W pierwszy piątek 6 lipca, przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą,  a po południu zapraszamy na modlitwę adoracyjną, od godz. 17.oo. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą wotywną o Sercu Bożym. W tym dniu liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

 

W pierwszą sobotę miesiąca 7 lipca, zapraszamy do odprawienia nabożeństwa pięciu sobót miesiąca związanych z obietnicą daną przez Matkę Bożą w Fatimie. Nabożeństwo rozpoczniemy odmówieniem części różańca świętego o godzinie 17.3o. Serdecznie zapraszamy. Na Mszy świętej wieczornej dokonamy zmiany tajemnic różańca świętego we wspólnocie  Żywego Różańca.  

 

4. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny.    
  Wszystkim, którzy niebawem  wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego  wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary. 

 

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00