Ogłoszenia duszpasterskie - 13. Niedziela Zwykła - 2018-07-01

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.

Od dzisiejszej niedzieli zostaje wprowadzona na czas wakacji dodatkowo Msza święta o godz. 21.oo. Msza święta będzie recytowana.

Wspólnocie Nieustającego Różańca przypominamy o modlitwie w określonym czasie z 1 na 2 dzień miesiąca.

Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie  z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły.

Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

W najbliższy wtorek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”.

W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek  i  pierwsza sobota miesiąca.

Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu  w czwartek 5 lipca od godz. 17.oo  ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej.  W tym dniu modlimy się koronką do Siedmiu Boleści NMP.

W pierwszy piątek 6 lipca, przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą,  a po południu zapraszamy na modlitwę adoracyjną, od godz. 17.oo. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą wotywną o Sercu Bożym. W tym dniu liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

W pierwszą sobotę miesiąca 7 lipca, zapraszamy do odprawienia nabożeństwa pięciu sobót miesiąca związanych z obietnicą daną przez Matkę Bożą w Fatimie. Nabożeństwo rozpoczniemy odmówieniem części różańca świętego o godzinie 17.3o. Serdecznie zapraszamy. Na Mszy świętej wieczornej dokonamy zmiany tajemnic różańca świętego we wspólnocie  Żywego Różańca.

4. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny.
  Wszystkim, którzy niebawem  wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego  wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.