Ogłoszenia duszpasterskie - 14. Niedziela Zwykła - 2018-07-08

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.

W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń.

Każdego 10 dnia miesiąca, a więc w tym miesiącu, we wtorek, nasza wspólnota parafialna uczestniczy w Jerychu Różańcowym. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczyna się o godz. 18.oo wieczorną Mszą Świętą i trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku,  do zapisywania się na poszczególne godziny, po Mszy świętej w zakrystii u Pani Anny Sech – moderatorki tej wspólnoty, bądź włączenie się do tej modlitwy w dowolnym czasie.

W środę, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

W piątek  13 lipca, jak to czynimy od maja do października, 13 dnia każdego miesiąca, na pamiątkę objawień MB w Fatimie  w 1917 roku, zapraszamy serdecznie na nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy odmawianiem różańca o godz. 19.3o. Następnie  o godzinie 20.oo Msza Święta z procesja fatimską. Serdecznie zapraszamy.

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych. Pozdrawiamy wszystkich gości w naszej parafii.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.