Ogłoszenia duszpasterskie - 19. Niedziela Zwykła - 2018-08-12

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści NMP w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.

Jutro w poniedziałek 13 dnia miesiąca sierpnia, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz.19.3o  po nabożeństwie różańcowym Msza Święta, z procesją fatimską wokół kościoła.

We wtorek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w niemieckim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

W środę 15 sierpnia obchodzimy  uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii.

Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę / przypominamy o dodatkowej Mszy Świętej o godzinie 21.oo/.

Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.  Podziękujemy dobremu Bogu za bogactwo deszczu i słońca, za podjęty trud przez polskiego ogrodnika i rolnika, za tegoroczne plony. Módlmy się także, by te owoce były sprawiedliwie dzielone, aby nikomu nie brakowało codziennego chleba, a ciężka praca  w polu była godziwie wynagradzana.

Wraz z środowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą”  z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych,  o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcamy do pielgrzymki duchowej.

Dekretem Księdza Arcybiskupa ks. Maciej Bagdziński został mianowany administratorem parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Radęcinie dekanat Drawno.  Dziękując za  10 letnią posługę w naszej parafii życzymy wielu Bożych łask i obfitych duszpasterskich owoców w powierzonej Mu wspólnocie.

Msza święta dziękczynno – błagalna pod przewodnictwem ks. Macieja Bagdzińskiego za tydzień 19. Sierpnia o godz. 10.3o.

Już dzisiaj zapowiadamy spotkanie ze wszystkimi liderami wspólnot parafialnych w niedzielę 2 września na plebanii  o godz. 17.oo.

4. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego  błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.