Ogłoszenia duszpasterskie - 22. Niedziela Zwykła - 2018-09-02

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.

Serdecznie witamy Ojca Antoniego Kowalskiego, który został Dekretem Księdza Arcybiskupa z dniem 1 września skierowany do pomocy duszpasterskiej w naszej parafialnej wspólnocie. Niech ten czas wśród nas będzie dla Ojca czasem błogosławionym, radosnym i szczęśliwym również dla nas.

Dzisiaj o godzinie 17.oo na plebanii spotkanie wszystkich liderów wspólnot parafialnych, serdecznie zapraszam.

Jutro tj. 3  września rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego, oby był dla wszystkich szczęśliwy o to się modlimy, szczególnie na Mszy Świętej o godz. 16.oo.

6 września przypada I czwartek miesiąca, od godziny 17.oo, jak w każdy czwartek, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlimy się za powołanych do kapłaństwa oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, w pierwszy piątek miesiąca 7 września od godziny 17.oo; okazja do spowiedzi świętej w Godzinie Miłosierdzia. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.

Chorych odwiedzimy przed odpustem tj. 14 września.

Natomiast w sobotę, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej.

Trener Marek Okopny zaprasza na I powakacyjny trening piłki nożnej w sobotę 8 września, na Mierzyniance od godz. 9.oo.

Za  tydzień na  Mszy Świętej  o godzinie 16.oo dokonamy poświęcenia tornistrów dla uczniów klas 0 i I .

Również w  przyszłą niedzielę zapraszam na godzinę 17.oo uczestników pielgrzymki śladami świętego Pawła na Cypr.

W  niedzielę 16 września odbędą się uroczystości odpustowe ku czci naszej Bolesnej Matki. W kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września w tym roku w sobotę, umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, naszej Patronki i Orędowniczki.  Uroczystości odpustowej przewodniczyć będą Księża Salezjanie, a wokół kościoła w tym dniu urządzimy na cześć Najświętszej Panienki – Festyn Parafialny. Serdecznie wszystkich zapraszamy, do udziału w świętowaniu, na Imieniny naszej Patronki MB Bolesnej.

Również w  niedzielę  16 września zapraszamy na pierwsze spotkanie Rodziców Dzieci które przystąpią do I Komunii Świętej w przyszłym roku kalendarzowym, spotkanie odbędzie się tuż po Mszy Świętej o godzinie 16.oo.

4. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.