Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 23. Niedziela Zwykła - 2018-09-09

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
W czwartki o godz. 17.3o modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo


 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dzisiaj,  na Mszy świętej o godz.16.oo, poświęcimy tornistry, plecaki i przybory szkolne dla dzieci klas zerowych i pierwszych.

Po  tej Mszy Świętej spotkanie z pielgrzymami udającymi się na Cypr.

 

Jutro w poniedziałek, po Mszy Świętej wieczornej 10 września, rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, która trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku,  do zapisywania się na poszczególne godziny    po Mszy  Świętej  w zakrystii   u Pani Anny Sech – moderatorki tej wspólnoty, bądź o przybycie w dowolnym czasie.

 

W czwartek,  13 września , zapraszamy na  Mszę Świętą o godz. 20.oo, jak to czynimy od maja do października, 13 dnia każdego miesiąca, na pamiątkę objawień   MB w Fatimie w 1917 roku. Liturgia wieczorna rozpocznie się o godz. 19.3o, nabożeństwem różańcowym, serdecznie na nie zapraszamy.

Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie na plebanii wspólnoty Kręgu Biblijnego

 

W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.

 

W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września w sobotę, umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, naszej Patronki i Orędowniczki. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

Jako że liturgiczne święto Naszej Najświętszej Matki przypada sobotę, My świętować będziemy Uroczystość Odpustową w niedzielę 16 września. Uroczystości odpustowej  będą przewodniczyć Księża Salezjanie, a wokół kościoła w tym dniu urządzimy na cześć Najświętszej Panienki – Festyn Parafialny. Serdecznie wszystkich zapraszamy, do udziału w świętowaniu imienin Naszej Patronki. A będzie się działo/ grochówka, karkówka, kiełbasy, kiszone przez proboszcza ogórki za  jedną  Zdrowaśkę w intencji budowy nowego kościoła.../

 

Po Mszy Świętej o godzinie 16.oo spotkanie z Rodzicami Dzieci które przystąpią w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej.

 

23 września w niedzielę, za dwa tygodnie, w niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 19.3o – pierwsze spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.


 

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana  Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary. 

 

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00