Ogłoszenia duszpasterskie - 23. Niedziela Zwykła - 2018-09-09

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

W czwartki o godz. 17.3o modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia

Dzisiaj,  na Mszy świętej o godz.16.oo, poświęcimy tornistry, plecaki i przybory szkolne dla dzieci klas zerowych i pierwszych.

Po  tej Mszy Świętej spotkanie z pielgrzymami udającymi się na Cypr.

Jutro w poniedziałek, po Mszy Świętej wieczornej 10 września, rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, która trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku,  do zapisywania się na poszczególne godziny    po Mszy  Świętej  w zakrystii   u Pani Anny Sech – moderatorki tej wspólnoty, bądź o przybycie w dowolnym czasie.

W czwartek,  13 września , zapraszamy na  Mszę Świętą o godz. 20.oo, jak to czynimy od maja do października, 13 dnia każdego miesiąca, na pamiątkę objawień   MB w Fatimie w 1917 roku. Liturgia wieczorna rozpocznie się o godz. 19.3o, nabożeństwem różańcowym, serdecznie na nie zapraszamy.

Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie na plebanii wspólnoty Kręgu Biblijnego

W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.

W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września w sobotę, umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, naszej Patronki i Orędowniczki. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

Jako że liturgiczne święto Naszej Najświętszej Matki przypada sobotę, My świętować będziemy Uroczystość Odpustową w niedzielę 16 września. Uroczystości odpustowej  będą przewodniczyć Księża Salezjanie, a wokół kościoła w tym dniu urządzimy na cześć Najświętszej Panienki – Festyn Parafialny. Serdecznie wszystkich zapraszamy, do udziału w świętowaniu imienin Naszej Patronki. A będzie się działo/ grochówka, karkówka, kiełbasy, kiszone przez proboszcza ogórki za  jedną  Zdrowaśkę w intencji budowy nowego kościoła.../

Po Mszy Świętej o godzinie 16.oo spotkanie z Rodzicami Dzieci które przystąpią w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej.

23 września w niedzielę, za dwa tygodnie, w niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 19.3o – pierwsze spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana  Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.