Ogłoszenia duszpasterskie - 26. Niedziela Zwykła - 2018-09-30

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

W każdy czwartek od godziny 17.oo, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, koronką do Siedmiu Boleści NMP modlimy  się o powołania kapłańskie i zakonne, oraz za kapłanów.
W każdy piątek od godz. 17.oo - przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się  o nawrócenie grzeszników, w tym czasie okazja do spowiedzi świętej.
Nabożeństwo Różańcowe: Dzieci – godz. 17.oo; Dorośli – godz. 17.3o; Młodzież – godz. 19.oo

Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 19.3o spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.

Jutro rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że  zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości  i doświadczenia. Zachęceni tym świadectwem weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki.

Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa:  Dzieci o godz. 17.oo; Dorosłych na godz. 17.3o; Młodzież na godz. 19.oo.

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

Członkom Nieustającego Różańca przypominamy o modlitwie z 1 na 2 dzień miesiąca w oznaczonym czasie.

We wtorek 2 października w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy   z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

W czwartek  4 października przypada wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu, patrona min. naszych braci mniejszych, zwierząt. Zapraszamy więc wszystkich z domowymi zwierzakami do kościoła na godz. 17.oo, będziemy Bogu za nie dziękować i prosić Go by im błogosławił.  Prosimy również, aby w tym tygodniu, zrobić nieco więcej dla naszych braci mniejszych: prosimy o koce, stare kołdry, pokarm dla zwierząt, te rzeczy przynieśmy do zakrystii bądź na plebanię, a my przekażemy je do schroniska zwierząt w Dobrej Szczecińskiej.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek 4 października, szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne  i kapłańskie, w piątek, 5 października zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.oo. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych nasze parafii.
W sobotę 6 października wieczorną liturgię rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o 17.3o, następnie Msza święta z rozważaniem pierwszo sobotnim, w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Jak co roku zapraszamy dzieci do udziału w projektowaniu obrazka kolędowego, prace  narysowane bądź malowane należy wykonać do końca października i przekazać katechetom, bądź złożyć w zakrystii.

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

6. Serdeczne  Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.