Ogłoszenia duszpasterskie - 27. Niedziela Zwykła - 2018-10-07

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Mierzyn: 7,oo; 18,oo
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18,oo.
W czwartki o godz. 17.3o modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz o  powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia
Nabożeństwo Różańcowe: Dzieci – godz. 17.oo; Dorośli – godz. 17.3o; Młodzież – godz. 19.oo

W kościołach i we wspólnotach rodzinnych, rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.

Nabożeństwa październikowe, odprawiane są w naszym kościele codziennie:
o godz.17.oo dla  dzieci, o 17.3o dla  dorosłych i o godz. 19.oo dla młodzieży.

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

W środę , 10 października, Mszą Świętą o godz. 18.oo, rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczyna się wieczorną Mszą Świętą i trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku,  do zapisywania się na poszczególne godziny po Mszy  Świętej   w zakrystii   u Pani Anny Sech - moderatorki tej wspólnoty.

W sobotę, 13 października – na pamiątkę objawień MB w Fatimie w roku 1917, kolejne  Nabożeństwo Fatimskie, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszej Matki Maryi. Nabożeństwo rozpoczynamy modlitwą różańcową,  o godz. 19.3o, a następnie po nabożeństwie o godz. 20.oo, Msza Święta, połączona z procesją wokół kościoła  z figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Proszę przynieść ze sobą świece. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę, 14 października, pamiętamy o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień - Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

W przyszłą niedziele na Mszy Świętej o godz. 10.3o spotykamy się ze wspólnotą  Rycerzy Kolumba.

Również w  przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

Jak co roku organizujemy konkurs wśród dzieci na obrazki kolędowe. Prace prosimy wykonywać kredkami bądź farbami i składać je z podpisem autora do końca października na lekcjach katechezy bądź w kościele lub w biurze parafialnym.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy  obfitości łask Pana  Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.