Ogłoszenia duszpasterskie - 28. Niedziela Zwykła - 2018-10-14

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o

Mierzyn: 7,oo; 18,oo
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18,oo.
W czwartki o godz. 17.3o modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz o  powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia
Nabożeństwo Różańcowe: Dzieci – godz. 17.oo; Dorośli – godz. 17.3o; Młodzież – godz. 19.oo

Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia Dorosłych o godz. 17.3o; Nabożeństwa dla dzieci 17.oo; dla Młodzieży o 19.oo.

W czwartek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

W piątek, 19 października wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki  męczennika, zamordowanego prze komunistyczną lewicę - polećmy pod opiekę Bożą naszą Ojczyznę.

W przyszła niedzielę 21 października na Mszy Świętej o godzinie 16.oo poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożone są tzw. kartki na wypominki, rozdawać je również będą ministranci,  proszę  o wypisanie na nich imion swoich zmarłych, z zaznaczeniem dni/ jeśli macie takie życzenie/, w których chcielibyście Kochani, by przywoływać tych zmarłych przed Bogiem w modlitwie Kościoła. Przez cały miesiąc listopad w naszym kościele będzie trwała  modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą  odprawiane codziennie o godz.17.3o Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, proszę później złożyć w zakrystii, na tacę, bądź w biurze parafialnym.

Informujemy, że Msza Święta na cmentarzu 1 listopada będzie odprawiona o godz. 10.30

Jak co roku organizujemy konkurs wśród dzieci na obrazki kolędowe. Prace prosimy wykonywać kredkami bądź farbami i składać je z podpisem autora do końca października na lekcjach katechezy bądź w kościele lub w biurze parafialnym.

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień.
    Zmarłych  parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

6. Serdeczne  Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.