Ogłoszenia duszpasterskie - 31. Niedziela Zwykła - 2018-11-04

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18,oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17,oo
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o

Do 8 listopada, a więc do czwartku , duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17.3o modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.

W sobotę, 10 listopada jak każdego 10 dnia miesiąca, Mszą Świętą wieczorną  rozpoczynamy kolejne  Jerycho Różańcowe, całodobową modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej,  w zakrystii  u Pani Anny Sech można się zapisać na konkretne godziny czuwania, jak także przyjść o każdej porze w tym czasie i włączyć się w to dzieło troski o Nasz wspólny Ojczysty Dom któremu na imię Polska… serdecznie zapraszamy.

W niedzielę 11 listopada - 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy o naszych symbolach narodowych /flagi/, niech one w tym dniu przypominają nam wszystkim o miłości Ojczyzny kochanej.

Już dzisiaj zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych, przygotowany przez panią  Izabelę Chlubek i pana Ryszarda Galanta, przez chór Credo oraz Teatr Słowa: będzie się on odbywał  w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.oo; 10.3o i 12.oo, 13.3o

Zaś koncert przygotowany przez  panią  Krzysztofę Romanowską z dziećmi z naszej szkoły podstawowej, odbędzie się 18 listopada po Mszy Świętej o godz. 13.3o.

Również 18 listopada na Mszy świętej o godzinie 16.oo; poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci które przygotowują się do I Komunii Świętej.

W listopadzie w każdą niedzielę na cmentarzu przy krzyżu, o godzinie 15,oo, Koronką do Miłosierdzia Bożego modlić się będziemy za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Jak co roku są dostarczone do naszych domów, pobłogosławione przez kapłana, opłatki na stół wigilijny. Roznoszą je nasi parafianie, pan kościelny,  Pan Marian Kozak, oraz Pan Tadeusz Mruk. Ofiary z tego tytułu zostaną przeznaczone na budowę nowej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać. Wraz z opłatkami zostanie dołączony tegoroczny  program kolędy, został on również zamieszczony na naszej  stronie internetowej.

4. Życzymy wielu Bożych łask dla Jubilatów i Solenizantów tygodnia. Zmarłych polecamy w modlitwie Miłosierdziu Bożemu.