Ogłoszenia duszpasterskie - 32. Niedziela Zwykła - 2018-11-11

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18,oo.
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3oW piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17,oo
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o

Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

W czwartek 15 listopada po Mszy Świętej wieczornej spotkanie na plebanii wspólnoty Kręgu Biblijnego.

W piątek 16 listopada,  w liturgii Kościoła wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską - Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

W przyszłą niedziele na Mszy Świętej o godz. 10.3o spotykamy się z Maryjną Wspólnotą  Matek.

Również w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 13.3o pani Krzysztofa Romanowska przygotowała z dziećmi z naszej  szkoły podstawowej, koncert pieśni patriotycznej z  okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Serdecznie zapraszamy.

A na Mszy Świętej  o godz. 16.oo poświęcenie książeczek dla dzieci które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.

W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godzinie 17.3o polecamy naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Przywołujemy imiona i nazwiska zmarłych jakie polecacie Kochani modlitwie Kościoła Świętego i Miłosierdziu Boga. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski  o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

Informujemy, że  w każdą niedzielę listopada na cmentarzu przy krzyżu, o godzinie 15,oo, Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się  za zmarłych. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

Spotkania z kandydatami do Bierzmowania w środy lub piątki o godz. 19.oo w kościele.

Wspólnota młodzieżowa SZOK zaprasza na Zaduszki poetycko-muzyczne  17  Listopada godzina 19.00.

Jak co roku są dostarczone do naszych domów, pobłogosławione przez kapłana, opłatki na stół wigilijny. Roznosi je nasz parafianin, pan kościelny,  Pan Marian Kozak oraz Pan Tadeusz Mruk; ofiary z tego tytułu są przeznaczone na budowę nowej świątyni.  Serdeczne Bóg zapłać.

Wraz z opłatkami zostanie dołączony tegoroczny  program kolędy, został on również zamieszczony na naszej  stronie internetowej.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy  obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.