Ogłoszenia duszpasterskie - 33. Niedziela Zwykła - 2018-11-18

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18,oo.
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17,oo
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o

Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 13.3o koncert pieśni patriotycznej, przygotowany przez panią Krzysztofę Romanowską  z dziećmi z naszej  szkoły podstawowej Serdecznie zapraszamy.

Również dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 16.oo poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.

W środę, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

W czwartek 22.11.2018, święto Świętej Cecylii – patronki muzyki . W dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 25 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem kończąca jednocześnie Rok Wiary.

W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. W naszej parafii, przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godzinie 17.3o polecamy naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Przywołujemy imiona i nazwiska zmarłych jakie polecacie Kochani modlitwie Kościoła Świętego  i Miłosierdziu Boga.

Jak co roku są dostarczone do naszych domów, pobłogosławione przez kapłana, opłatki na stół wigilijny. Roznosi je nasz parafianin, pan kościelny,  Pan Marian Kozak i Pan Tadeusz Mruk; ofiary z tego tytułu zostaną przeznaczone na budowę nowej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać. Wraz z opłatkami zostanie dołączony tegoroczny  program kolędy, został on również zamieszczony na naszej  stronie internetowej.

Informujemy, że  w każdą niedzielę listopada na cmentarzu przy krzyżu, o godzinie 15,oo, Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się za zmarłych. Zapraszamy do  wspólnej modlitwy.

W przyszłym roku w dniach od 16 do 24 września organizujemy pielgrzymkę o Ziemi Świętej i Jordanii. Od dzisiaj można dokonywać rezerwacji miejsc. Program wywieszony w gablocie na stronie internetowej, można również otrzymać go po Mszy Świętej. Zapisy w zakrystii.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy  obfitości łask Pana  Boga i wszelkiej  pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.