Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata - 2018-11-25

1. NIEDZIELA: 7.oo; 9,oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo (dla dzieci);18.oo; 19.3o
Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.3o

2. DNI POWSZEDNIE:  7.oo; 18.oo
W czwartki od godz. 17.oo modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz o  powołania kapłańskie i zakonne
W piątki od godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia

Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Za tydzień, 2 grudnia, rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu. I już  zapowiadamy Msze Święte Roratnie o godz. 6.3o.

W piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.

W tym tygodniu 1 grudnia, przypada pierwsza sobota miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy przed wieczorną Mszą św. na godz. 17.3o, odmówimy wspólnie różaniec a podczas  Mszy Świętej , dokonamy zmiany tajemnic różańca świętego we wspólnocie  Żywego Różańca. Wypełnimy także warunki pięciu pierwszych sobót miesiąca związanymi z objawieniami MB w Fatimie.

W naszej parafii, przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godzinie 17.3o polecamy naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Przywołujemy imiona i nazwiska zmarłych jakie polecacie Kochani modlitwie Kościoła Świętego  i Miłosierdziu Boga.  Dzisiaj na cmentarzu przy krzyżu, o godzinie 15,oo, Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się  za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Jak co roku są dostarczone do naszych domów, pobłogosławione przez kapłana, opłatki na stół wigilijny. Roznosi je nasz parafianin,  Pan Tadeusz Mruk, ofiary z tego tytułu zostaną przeznaczone na budowę nowej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać. Wraz z opłatkami jest dołączony tegoroczny  program kolędy  , został on również zamieszczony na naszej  stronie internetowej.  Opłatki są także do nabycia w zakrystii.

W przyszłym roku w dniach od 16 do 24 września organizujemy pielgrzymkę o Ziemi Świętej i Jordanii. Od dzisiaj można dokonywać rezerwacji miejsc. Program wywieszony w gablocie na stronie internetowej, można również otrzymać go po Mszy Świętej. Zapisy w zakrystii.

Caritas naszej parafii rozprowadza torby miłosierdzia… są w zakrystii do odebrania.

4. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.