Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu - 2018-12-02

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo
W czwartki o  godz. 17.3o modlimy się przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Siedmiu Boleści NMP  o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii

RORATY – 6.3O

Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.oo

Wchodzimy w okres Adwentu. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, medytacji, pokuty. Modlitwy, umartwienia, wyrzeczenia, rezygnacja z hucznych wesel i zabaw niech pomnażają duchowy skarb Kościoła i będą wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Pana. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty odprawiamy codziennie  o godz. 6.3O. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH. W sposób szczególny do wysiłku i trudu rannego wstawania zapraszamy  dzieci, prosząc abyście przychodziły na spotkania roratnie z lampionami i serduszkami na których wypisujcie dobre uczynki, złożymy je w żłóbku Bożej Dzieciny.

Już teraz zapowiadamy, że  w przyszłą; 2  niedzielę  Adwentu, 9 grudnia,  ks. Marek Siwicki, Chrystusowiec, rozpocznie adwentowe rekolekcje w naszej parafialnej wspólnocie.

We wtorek, 4 grudnia  wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

W czwartek, 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Jest to również I czwartek miesiąca dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament  i Koronką do Siedmiu Boleści NMP od godz. 17.3o modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W I piątek miesiąca, 7 grudnia, zapraszamy do odprawienia spowiedzi pierwszopiątkowej. Spowiedź święta i adoracja Pana Jezusa Eucharystycznego od godz. 17.oo. Po Mszy św. O godz. 18.00 rozpocznie się cykl konferencji z modlitwą wynagradzającą pod tytułem " Spowiedź bez tajemnic.'' Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić i doświadczyć mocy sakramentu pokuty w swoim życiu. Przychodząc raz w miesiącu przypomnimy sobie 5  warunków dobrej spowiedź, jak zrobić dobrze rachunek sumienia, jak odróżnić grzechy śmiertelne od powszednich i wiele innych tematów. Przed kościołem ministranci będą wręczali ulotki. Zapraszamy.

W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. W tym dniu w naszym kościele dodatkowo Msza Święta o 12.oo   w Godzinę Łaski ; Serdecznie Zapraszamy.

Matka Boża objawiła się włoszce Pierinie Gilli 8 grudnia 1947 r. i powiedziała:  Pragnę aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie  i liczne nawrócenia.  Oprócz Godziny Łaski zostaną jeszcze odprawione w tym wyjątkowym dniu Msze święte o godz.:7.oo;10.oo;18.oo

W przyszłą niedzielę 9 grudnia, o godz. 16.oo poświęcenie medalików, dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia  I Komunii Świętej.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.