Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Adwentu - 2018-12-16

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo
W czwartki o  godz. 17.3o modlimy się przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Siedmiu Boleści NMP  o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii

RORATY – 6.3O

Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.oo

Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale.

Ku czci NMP odprawiana jest Msza Roratnia. RORATY odprawiamy codziennie o godz. 6.30. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH.  W sposób szczególny do wysiłku i trudu rannego wstawania zapraszamy dzieci, prosząc abyście przychodziły na spotkania roratnie  z lampionami  i serduszkami na których wypisujcie dobre uczynki, złożymy je  w żłóbku Bożej Dzieciny.

W czwartki po Mszy Świętej wieczornej, spotkanie na plebanii wspólnoty Kręgu Biblijnego, zapraszamy wszystkich chętnych.

Do Świąt Bożego Narodzenia spotkania z młodzieżą kandydatami do sakramentu bierzmowania w każdą środę lub w piątek na Mszy Świętej o godz. 18.oo - serdecznie zapraszamy.

Po Mszach świętych, w zakrystii, można zaopatrywać w świece CARITAS na stół wieczerzy wigilijnej, kartki świąteczne, opłatki wigilijne także wspólnota Caritas czeka na pomoc żywnościową na święta Bożego Narodzenia dla najbardziej potrzebujących.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich członków wspólnot parafialnych wraz z rodzinami, na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się  w domu weselnym Vivat przy ulicy Długiej. Początek spotkania o godz. 16.oo.

Jak co roku,  proponujemy wyjazd do sanatorium w Międzywodziu w czasie  ferii zimowych od 2 do 9 lutego 2019. Koszt 651 złotych od osoby, w tym wszystkie zabiegi, wyżywienie etc…. Zapisy po Mszy świętej w zakrystii.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.

Bardzo dziękuję za zaproszenie Świętego Mikołaja i zorganizowanie zabawy mikołajkowej, za jarmark Bożonarodzeniowy oraz za prezenty, tym wszystkim  którzy to uczynili, a szczególnie dziękuję pani Ewie Głowackiej, te same podziękowania kieruję dla właścicieli domu weselnego Vivat. Złożono ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie w wysokości 1420 zł. Bóg zapłać.