Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Objawienia Pańskiego – Trzech Króli - 2019-01-06

Mierzyn: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 16:00 / dla dzieci /; 18:00; 19:30 - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
W każdą środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
W każdy czwartek o godz. 17.3o modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści w intencji o powołania kapłańskie i zakonne
Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.oo

Dzisiaj 6 stycznia,  przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli, misyjny Dzień Dzieci, a zarazem Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. W Kościołach Wschodnich tego dnia jest obchodzona wigilia Bożego Narodzenia.

Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy Świętej.

Zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: "Christus mansionem benedicat". Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

W tę uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia są zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

Każdego 10 dnia miesiąca, a więc w tym miesiącu, w czwartek, nasza wspólnota parafialna uczestniczy w Jerychu Różańcowym. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczyna się o godz. 18.oo wieczorną Mszą Świętą i trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku,  do zapisywania się na poszczególne godziny u Pani Anny Sech - moderatorki tej wspólnoty.

W naszej parafii trwają odwiedziny kolędowe. Pragniemy Kochani nawiedzić Wasze domy i rodziny, by zanieść do nich Boże błogosławieństwo. Będzie to wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Taka wizyta kapłana służy również lepszemu wzajemnemu poznaniu się, jest okazją do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin, oraz o sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Składane z tej okazji ofiary przeznaczone są na potrzeby diecezji i parafii. Program kolędy był dostarczany do naszych domów, jest wywieszony w gablocie, wyłożony na stoliku, umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

Gdyby ktoś z Państwa chciał kolędy  w innym terminie, bądź przed południem prosimy zgłosić się do zakrystii, bądź przedzwonić na parafię.

W związku z kolędą biuro parafialne czynne będzie po Mszy Świętej wieczornej. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.